Inspiratia lui Falub i-a invins pe cei de la Alro

Miercuri, 10 Aprilie 2013, ora 00:13
In partida disputata la sfarsitul saptamanii trecute, Alro Slatina a inregistrat un nou esec. De aceasta data oltenii au pierdut in deplasare contra celor de la UTA Arad cu 1-0. Singurul gol al meciului a fost marcat de Oara abia in minutul 81.

Aradenii au reusit sa puncteze in ultimele 10 mai mult

Alro, invinsa de Luceafarul Oradea in minutele de prelungire

Luni, 20 Mai 2013, ora 00:11
Alro Slatina spera sa revina cu puncte sambata din deplasarea de la Oradea, unde s-a confruntat in cadrul etapei a XXVII-a cu Luceafarul. Jucatorii antrenati de Dan Oprescu au pierdut insa partida in minutele de prelungire.

Gruparea de la malul Oltului a inceput bine meciul si la 12 minute de la mai mult

Alro Slatina in liga a 3-a?

Joi, 06 Iunie 2013, ora 00:13
Alro Slatina a evoluat ieri pe propriul teren in cadrul ultimei etape a campionatului, in compania gruparii FCM Targu Mures. Slatinenii aveau nevoie de toate cele trei puncte puse in joc si coroborat cu un succes al celor de la CS Mioveni in fata formatiei FC Maramures Baia Mare ar fi dus echipa mai mult

Alro, meci de "totul sau nimic" la Pitesti

Joi, 30 Mai 2013, ora 00:14
Alro Slatina va sustine joi ultimul meci in deplasare din acest campionat.

Oltenii vor merge la Pitesti pentru a se duela cu FC Arges. Meciul, care se anunta unul extrem de important pentru slatineni, va incepe de la ora 18:00 pe stadionul Nicolae Dobrin.

Jucatorii antrenati de Dan Oprescu au mai mult

"Galacticii" de Slatina au speriat Petrolul! Le-au dat cinci "boabe" jucatorilor de la Deva!

Luni, 04 Aprilie 2011, ora 00:12
Opt goluri intr-o saptamana a reusit ALRO in disputele cu Poli Iasi si Muresul Deva.

Duminica, spectacolul a fost total pe "1 Mai", unde ALRO Slatina a transat in 45 de minute partida cu Muresul Deva, aluministii impunandu-se cu 5-1. Nimic pare sa nu i mai poata opri pe aluministi, care promit mai mult

S.O.S.! Aparare aluminista "expirata"!

Duminica, 05 Septembrie 2010, ora 23:04
Liga a II-a / UTA Arad - ALRO Slatina 5-2

Portarul Oltean a primit cinci goluri la Arad

ALRO Slatina ramane fara punct in clasament, dupa ce a pierdut cu 2-5 meciul de pe terenul formatiei UTA Arad. A fost meciul gafelor comise de apararea slatineana, care alaturi de defensivele echipelor mai mult