Alro Slatina a castigat primul amical impotriva formatiei Inter Markus

Luni, 15 Iulie 2013, ora 00:59
Divizionara secunda Alro Slatina a sustinut sambata primul meci amical din aceasta pauza competitionala.

Pe stadionul din Piatra Olt, gruparea pregatita de Dan Oprescu a intalnit castigatoarea fazei judetene a Cupei Romaniei, Inter Markus Slatina.

In acest prim amical tehnicianul formatiei de mai mult

Remiza pentru divizionara secunda in amicalul cu FC Bals

Luni, 22 Iulie 2013, ora 00:12
Alro Slatina a disputat vineri, pe stadionul din Piatra Olt, cel de-al treilea meci amical din aceasta pauza competitionala. Dupa victoriile cu Inter Markus Coteana si Atletic Bradu, elevii lui Dan Oprescu au evoluat contra nou-promovatei in liga a III-a, FC Bals.

Tehnicienii celor doua echipe au mai mult

FC Bals va disputa un joc amical cu Universitatea Craiova

Miercuri, 31 Iulie 2013, ora 00:13
Nou-promovata in esalonul al treilea FC Bals continua pregatirile pentru noul sezon competitional.

Ultimul test pe care il vor disputa jucatorii antrenati de Victor Naicu va avea loc astazi contra gruparii patronate de Adrian Mititelu.

Formatia de pe malul Oltetului continua si selectia mai mult

Trei victorii, trei infrangeri si doua remize obtinute de Alro in amicale

Miercuri, 20 Martie 2013, ora 00:13
Week-endul acesta se va desfasura cea de-a treia etapa a returului de campionat din cadrul ligii a II-a. In aceasta runda cu numarul XVIII va evolua si Alro Slatina, dupa ce in primele doua nu a avut meciuri programate.

In primul meci oficial din acest an fotbalistii pregatiti de Dan Oprescu vor mai mult

Prima victorie pentru Alro intr-un amical cu o echipa de liga a II-a

Luni, 18 Martie 2013, ora 00:12
Alro Slatina a disputat sambata ultimul meci de verificare inainte de startul returului de campionat. De la ora 11:00, fotbalistii olteni au intalnit pe stadionul din Piatra Olt colega de serie Damila Maciuca. Jucatorii antrenati de Dan Oprescu au reusit sa se impuna cu scorul de 2-1.

Tehnicianul mai mult

A doua victorie in amicale pentru Alro Slatina si prima la scor

Luni, 18 Februarie 2013, ora 00:11
Alro Slatina a continuat seria partidelor amicale din aceasta pauza competitionala si in week-end. Oltenii au disputat sambata un meci de pregatire cu formatia de liga a IV-a, Atletic Bradu.

Confruntarea dintre cele doua grupari a avut loc pe stadionul de la Bradu cu incepere de la ora 11:00. La mai mult

FC Bals isi continua pregatirile

Luni, 12 August 2013, ora 18:06
In programul de antrenament au fost incluse cate doua sedinte de pregatire pe zi, dimineata s-a pus accent pe acumulari fizice, iar dupa-amiaza s-a lucrat cu mingea antrenamente tehnico-tactice.

FC Bals a efectuat si doua jocuri amicale cu doua echipe de Liga a IV-a, pe care le-a invins cu mai mult

Niculescu: "Adversarul a fost bun, cu toate ca a tras de timp!"

Marti, 19 Martie 2013, ora 00:13
Alro Slatina si Damila Maciuca s-au intalnit sambata intr-o partida amicala, cele doua echipe din seria a doua a celui de-al doilea esalon neavand meciuri programate in campionat. Partida disputata pe stadionul de la Piatra Olt a fost castigata de elevii lui Dan Oprescu cu scorul de 2-1. mai mult

Victoria Branesti nu vine la Slatina pentru ca jucatorii nu au mai fost platiti de 3 luni

Miercuri, 27 Iulie 2011, ora 00:06
Probleme mari pentru Victoria Branesti, echipa din esalonul secund avand mari dificultati financiare. Acesta pare a fi motivul pentru care formatia din Branesti nu poate sa faca deplasarea de sambata de la Slatina, cand avea programat un joc de verificare cu ALRO Slatina.