FC Bals a pierdut la Clinceni

Luni, 07 Aprilie 2014, ora 00:11
FC Bals a pierdut partida programata la sfarsitul saptamanii trecute. Jucatorii antrenati de Victor Naicu au evoluat in deplasare pe terenul celor de la Inter Clinceni.

Balsenii s-au inclinat cu 2-0 la capatul unui meci in care s-a marcat cate un gol pe repriza. In urma acestui rezultat, gruparea mai mult

FC Bals a debutat cu o infrangere in liga a III-a

Luni, 02 Septembrie 2013, ora 00:11
Week-endul acesta s-a dat startul in liga a III-a in noul sezon competitional 2013-2014.

In seria a III-a a acestui esalon judetul nostru are si el doua reprezentante. Vorbim aici despre mai vechea Sportul Visina Noua dar si de nou-promovata FC Bals. Din pacate, FC Caracal, cea de-a treia echipa mai mult

Remiza intre echipele oltene din liga a III-a

Luni, 09 Septembrie 2013, ora 00:12
Sportul Visina Noua si FC Bals s-au intalnit la sfarsitul saptamanii trecute in cea de-a doua etapa a ligii a III-a.

Derby-ul oltenilor s-a disputat la Visina, iar cele doua formatii au terminat la egalitate jocul. Acestea veneau dupa infrangerea suferita in etapa de debut, acolo unde elevii lui mai mult

Jiul Rovinari - FC Bals 3-0: Balsenii si-au mai trecut in cont inca o infrangere

Luni, 23 Martie 2009, ora 11:18
FC Bals si-a continuat parcursul slab din acest sezon, vineri, inregistrand o noua infrangere la Tg. Jiu. Desi au avut doua ocazii in debutul partidei, prin Trepadus si Rosu, Jiul Rovinari a deschis scorul in minutul 35 prin sosoi. In repriza secunda, lucrurile au mers si mai prost pentru elevii mai mult

"Lanterna" a mai inregistrat un esec

Luni, 01 Iunie 2009, ora 12:32
Fara sanse de supravietuire in Liga a III-a inca de la jumatatea sezonului, FC Bals si-a continuat parcursul in actuala editie de campionat cu partida sustinuta vineri dupa-amiaza, pe stadionul "Parc", in compania formatiei Oltchim Ramnicu Valcea. A fost ultima reprezentatie a elevilor lui Ionel mai mult

Esec pe "Metalurgistul"

Luni, 09 Martie 2009, ora 11:03
Dupa infrangerea de la Targu Jiu, Alro a pierdut si cel de-al doilea joc sustinut in returul actualei stagiuni a Ligii a III-a, formatia locala inclinandu-se vineri dupa-amiaza cu 0-1 in fata "satelitului" gruparii FC Arges.Prima reprezentatie a aluministilor pe teren propriu din 2009 a adus pe mai mult

Echipele oltene, gata de start

Miercuri, 25 Februarie 2009, ora 09:29
Doar doua zile au mai ramas pana la inceperea returului editiei de campionat 2008-2009 a Ligii a III-a, iar formatiile Oltului au intrat in linie dreapta cu pregatirile in vederea primelor meciuri oficiale pe care le vor sustine in acest an. Dupa o pauza competitionala de trei luni, in care perioada mai mult

ALRO Slatina, pe drumul cel bun

Joi, 04 Decembrie 2008, ora 12:23
Turul de campionat al editiei 2008/2009 din Liga a III-a a adus si lucruri bune, dar si mai putin bune in ceea ce priveste echipele Oltului angrenate in aceasta disputa. Incepand cu acest numar, ne-am propus sa va prezentam cum a fost prima parte a campionatului pentru fiecare dintre cele patru mai mult

Prima infrangere

Luni, 08 Septembrie 2008, ora 10:58
Alro a pierdut partida sustinuta vineri dupa-amiaza, in cadrul etapei a IV-a, la Ramnicu Valcea, incheind seria rezultatelor pozitive inregistrate in debutul de sezon. Elevii tehnicianului Gabi Dumitru s-au vazut invinsi de cei de la Oltchim cu un gol primit in minutul 78. "Cred ca formatia noastra mai mult