FC Olt Slatina intalneste CSM Ramnicu Valcea in Cupa Romaniei

Joi, 04 Septembrie 2014, ora 00:13
Federatia Romana de Fotbal a dat publicitatii programul turului V din Cupa Romaniei. In aceasta etapa va evolua si gruparea locala FC Olt Slatina.

Fotbalistii antrenati de Dan Oprescu vor avea un meci destul de greu, in care vor intalni colega de serie CSM Ramnicu Valcea. Partida este programata mai mult

FC Olt Slatina: Un punct si doua cartonase rosii la Valcea

Luni, 13 Octombrie 2014, ora 00:10
FC Olt Slatina nu a reusit sa castige meciul din week-end si continua sa ramana fara victorie in acest campionat.

Slatinenii au evoluat pe stadionul "Municipal" din Ramnicu Valcea contra CSM-ului din localitate in runda a VII-a a ligii secunde. Gruparea locala nu a reusit decat un rezultat de mai mult

FC Olt Slatina, confruntare cu nou-promovata Fortuna Poiana Campina

Vineri, 19 Septembrie 2014, ora 00:12
Dupa o pauza mai prelungita fata de celelalte echipe din serie cauzata de retragerea Corona Brasov, FC Olt Slatina revine pe stadionul "1 Mai".

Gruparea locala va evolua la sfarsitul acestei saptamani in etapa a IV-a a ligii secunde. Slatinenii vor juca in fata propriilor suporteri contra mai mult

Fara victorie in campionat, FC Olt Slatina vrea sa castige cu CS Mioveni pe "1 Mai"

Vineri, 03 Octombrie 2014, ora 00:10
Gruparea locala FC Olt Slatina va evolua la sfarsitul acestei saptamani din nou pe teren propriu. In etapa a VI-a a ligii secunde, gruparea de la malul Oltului va primi vizita celor de la CS Mioveni.

Confruntarea dintre cele doua echipe va avea loc sambata cu incepere de la ora 11:00 pe stadionul mai mult

Alin Gligor: "Ma bucur ca am inscris in fiecare sezon"

Vineri, 12 Decembrie 2014, ora 00:11
Alin Gligor, capitanul celor de la FC Olt Slatina, a reusit sa puncteze pentru FC Olt Slatina in meciul cu Soimii Pancota. Acesta a marcat in urma unei lovituri libere executate foarte bine.

Prin aceasta reusita fotbalistul a marcat in fiecare sezon pentru gruparea de la malul Oltului. Gligor mai mult

Dan Oprescu: "Mai avem nevoie de lucrat la capitolul incredere"

Joi, 11 Septembrie 2014, ora 00:12
FC Olt Slatina a parasit Cupa Romaniei dupa ce a fost eliminata de colega de serie CSM Ramnicu Valcea. Gruparea locala reusise sa deschida scorul la doar opt minute de la start, insa valcenii au egalat in minutul 90 si dupa doua reprize de prelungiri meciul s-a decis la penalty-uri.

Aici formatia mai mult

FC Olt Slatina, doar remiza pe teren propriu cu FC Caransebes

Luni, 08 Septembrie 2014, ora 00:13
FC Olt Slatina a debutat week-endul acesta in fata propriilor suporteri in noul sezon competitional. Slatinenii au primit vizita celor de la FC Caransebes, echipa nou-promovata. Gruparea locala nu a reusit decat un rezultat de egalitate dupa ce Bobi Verdes a deschis scorul, iar oaspetii au egalat la mai mult

CSM Ramnicu Valcea vrea sa se impuna pe "1 Mai"

Marti, 09 Septembrie 2014, ora 00:11
FC Olt Slatina revine pe stadionul "1 Mai" la doar trei zile de la partida din campionat contra celor de la FC Caransebes.

Gruparea locala va evolua marti in fata propriilor suporteri in jocul din Cupa Romaniei, Slatinenii vor primi vizita colegei de serie CSM Ramnicu Valcea. Confruntarea dintre mai mult

Gligor: "Echitabil egalul. Asteptam meciul din Cupa sa ne revansam"

Alin Gligor, capitanul de echipa al FC Olt Slatina, a vorbit despre partida pe care au incheiat-o la egalitate scor 1-1 cu FC Caransebes, dar si despre jocul din Cupa Romaniei cu CSM Ramnicu Valcea.

Acesta considera echitabil rezultatul dupa aspectul jocului, insa spune ca este si putina mai mult