FC Olt Slatina a pierdut amicalul cu Dinamo Bucuresti

Duminica, 15 Noiembrie 2015, ora 14:25
Acest meci a avut ca scop strangerea de fonduri pentru echipa slatineana. In tribune erau in jur de 3000 de persoane, iar majoritatea sustineau echipa gazda. Inainte de inceperea meciului, jucatorii ambelor echipe au intrat pe teren insotiti de copii institutionalizati. Ionel Danciulescu a primit mai mult

24 jucatori prezenti la reunirea gruparii FC Olt Slatina

Vineri, 09 Ianuarie 2015, ora 00:19
Joi, 8 ianuarie, pentru lotul echipei FC Olt Slatina a sunat adunarea, la Stadionul Metalurgistul din localitate fiind prezenti majoritatea jucatorilor cu care conducerea clubului slatinean doreste sa abordeze restul de campionat, un jucator venit in probe dar si cativa dintre juniorii formatiei. mai mult

Lista plecarilor de la FC Olt se poate mari. Draghici poate deveni adversar

Luni, 07 Iulie 2014, ora 00:04
FC Olt Slatina isi va relua astazi pregatirile pentru noul sezon competitional. Gruparea locala va da startul antrenamentelor cu o serie de modificari fata de lotul cu care a incheiat campionatul.

Slatinenii s-au despartit in aceasta pauza competitionala de mai multi jucatori, si pana la acest mai mult

FC Olt Slatina a inregistrat a doua victorie din amicale cu FCM Targoviste

Joi, 13 Februarie 2014, ora 00:12
FC Olt Slatina a disputat miercuri un nou meci de verificare in aceasta pauza competitionala. Este cel de-al patrulea joc pe care elevii lui Dan Oprescu il sustin de la revenirea din cantonament.

Gruparea slatineana a intalnit pe terenul sintetic de la Bradu gruparea de liga a III-a, FCM mai mult

FC Olt Slatina a castigat primul amical, 4-0 cu Minerul Motru

Miercuri, 12 Februarie 2014, ora 00:12
FC Olt Slatina a disputat marti cel de-al treilea meci amical din aceasta pauza de iarna. Slatinenii au intalnit in deplasare colega din seria a II-a, Minerul Motru.

Elevii lui Dan Oprescu au reusit sa se impuna cu 4-0 pe terenul sintetic din Motru impotriva jucatorilor pregatiti de Gabi Zahiu. mai mult

FC Olt Slatina, doua remize in amicale, cinci victorii, 16 goluri marcate si 2 primite

Miercuri, 26 Februarie 2014, ora 00:12
Startul returului de campionat se va da la sfarsitul acestei saptamani iar gruparea locala va evolua in primul meci oficial pe teren propriu.

Slatinenii vor primi sambata, pe stadionul "1 Mai", vizita celor de la FC Universitatea Craiova. Jucatorii antrenati de Dan Oprescu vor aborda aceasta a mai mult

Noutati la reunirea FC Olt Slatina

Marti, 07 Ianuarie 2014, ora 04:15
Antrenorul divizionarei secunde FC Olt Slatina, Dan Oprescu (foto), a strigat adunarea ieri-dimineata, pe stadionul "Metalurgistul", prezenta fiind buna, doar doi dintre componenti lipsind motivat. Este vorba despre Cristopher Quist si Christian N'Kongue, cei doi urmand sa aiba bilete de avion mai mult

Demonstratie de forta pentru FC Olt la Motru

Miercuri, 12 Februarie 2014, ora 04:16
Formatia FC Olt Slatina a invins, ieri dupa-amiaza, pe Minerul Motru, cu scorul de 4-0, intr-un meci amical, care s-a desfasurat pe terenul sintetic din Motru. Cele patru goluri au fost marcate de Claudiu Ionescu ('10), Vilcica ('50), Ciobanu ('65) si Ivanica ('80).