Campioni mondiali la tenis de masa, lasati fara sala si trimisi sa se antreneze in parc. "Ai nimanui..."

Vineri, 04 Septembrie 2020, ora 04:04
Campioni mondiali la tenis de masa, lasati fara sala si trimisi sa se antreneze in parc. "Ai nimanui..."
Situatie revoltatoare la Slatina, unde sportul cu cele mai mari performante - europene, mondiale si olimpice - nu are o sala de antrenament proprie, campionii fiind somati sa paraseasca si ultima sala in care erau gazduiti. Sportivii de performanta, printre ei si Adina Diaconu si Irina Ciobanu, mai mult

VIDEO Cum sa parcurgi 700 de kilometri brutali in mai putin de 64 de ore. "Oricine poate s-o faca, fara sa se lase de job"

Luni, 22 Ianuarie 2018, ora 20:21
VIDEO Cum sa parcurgi 700 de kilometri brutali in mai putin de 64 de ore. "Oricine poate s-o faca, fara sa se lase de job"
Vlad Tanase este de profesie economist, iar de cativa ani experimenteaza curse extreme, clasandu-se pe locul III in ultra-maratonul de la Polul Nord si finalizand cu success The Brutal, o alta incercare la limita. Are 32 ani, lucreaza in domeniul economic, in Bucuresti, in cadrul unei corporatii mai mult

Echipa de aur a tenisului de masa romanesc. Adina Diaconu: "Poate le va fi si chinezilor frica de noi"

Joi, 08 Decembrie 2016, ora 16:29
Echipa de aur a tenisului de masa romanesc. Adina Diaconu: "Poate le va fi si chinezilor frica de noi"
Adina Diaconu si Andreea Dragoman sunt fetele care, antrenate de Petre Arnautu, au adus, miercuri, 7 decembrie, Romaniei pentru prima data aurul mondial la dublu, la Campionatul de Juniori de la Cape Town. Adina Diaconu este 100% rezultatul scolii de tenis de masa de la Slatina, unde se antreneaza mai mult

Mari personalitati desenate inedit de un caricaturist de la "Romanii au talent". Cum arata Nicolae Titulescu sau Eugen Ionescu in viziunea artistului din Olt

Luni, 04 Ianuarie 2016, ora 17:28
Mari personalitati desenate inedit de un caricaturist de la "Romanii au talent". Cum arata Nicolae Titulescu sau Eugen Ionescu in viziunea artistului din Olt
"N-a fost exact ce mi-am dorit eu acest proiect, insa n-au acceptat propunerea mea. In fine, interesele mai presus de arta, nu i-am putut convinge ca poate iesi ceva cu adevarat deosebit daca, spre exemplu, pe Eugen Ionescu l-as fi transformat foarte frumos, nu neaparat in rinocer, dar introducand mai mult

Consilierii slatineni nu mai vor echipa de fotbal de frica DNA. Proiectul de hotarare privind sustinerea financiara a echipei Inter Oltul, un cartof fierbinte de care toti vor sa scape

Miercuri, 28 Octombrie 2015, ora 23:32
Consilierii slatineni nu mai vor echipa de fotbal de frica DNA. Proiectul de hotarare privind sustinerea financiara a echipei Inter Oltul, un cartof fierbinte de care toti vor sa scape
Sedinta ordinara a Consiliului local Slatina, care a avut loc miercuri dupa-amiaza, nu anunta nimic deosebit, masina de vot facandu-si treaba in nota obisnuita, adica in doar cateva minute pentru toate cele peste 20 de proiecte. Neobisnuita, e drept, a fost asistenta in numar mare, lucrurile fiind mai mult

Istoria fotbalului slatinean

Miercuri, 14 August 2013, ora 00:10
Istoria fotbalului slatinean
El, soarele de care pomeneam a sosit, dar nu atunci pentru ca a trebuit ca orasul nostru sa mai parcurga multe etape de organizare si desfasurare a inca doua campionate, ca visul tuturor sa se implineasca.

Poate ca dezideratul slatinenilor, de a vedea echipa noastra in esalonul al II-lea al mai mult

Istoria fotbalul slatinean

Joi, 22 August 2013, ora 00:05
Istoria fotbalul slatinean
Tot la acest joc oficial si-au facut debutul la Dinamo Slatina, fiind legitimati cu doar cateva zile inainte de acest joc, portarul Oprea si Fonfo Niculescu fosti jucatori ai Universitatii Craiova. Steagul Rosu Brasov era o echipa robusta, bine asezata in teren si cu o linie de atac foarte mai mult

Istoria fotbalului slatinean

Marti, 13 August 2013, ora 00:07
Istoria fotbalului slatinean
Prezenta lui nea Fane la echipa a facut ca sa se impuna un anumit stil de joc, care se potrivea pe calitatea fotbalistica a jucatorilor, iar rezultatele nu au intarziat sa apara. Stefan Vasile era un bun psiholog si strateg in acelasi timp, simtea totul in fotbal si nu aveai cum sa-l pacalesti. mai mult

Istoria fotbalului slatinean

Joi, 08 August 2013, ora 18:04
Istoria fotbalului slatinean
Din pacate, rezultatele echipei Aluminiu Slatina n-au fost cele scontate, acest lucru a facut ca sa deschida cale libera echipei Rasaritul Caracal sa mearga la barajul pentru divizia C, ea fiind cea care a castigat locul 1 in serie.

Dezamagire totala din partea tuturor, dupa acest esec, fapt ce mai mult