Rezultatele 61 - 90 din 133 (0.568 secunde)

Articole despre "bistrita meci csm slatina"

CSM Slatina a condus la pauza, dar a pierdut la final cu Targu Mures

Marti, 12 Noiembrie 2013, ora 00:12
CSM Slatina a pierdut primul meci de la startul sezonului competitional in etapa desfasurata week-endul trecut. Slatinencele au evoluat sambata la Targu Mures intr-un meci care conta pentru ocuparea primei pozitii a seriei a doua a Diviziei A la handbal feminin.

Aflate la egalitate de puncte inaintea acestui meci, cele doua formatii au incercat sa obtina toate cele trei puncte puse in joc, insa din pacate oltencele au fost perdante. Jucatoarele pregatite de cuplul de antrenori Gavril Kozma

CSM Slatina, pe primul loc dupa a saptea victorie a sezonului

Marti, 05 Noiembrie 2013, ora 00:12
Cea de-a saptea victorie a sezonului competitional le-a adus pe handbalistele de la CSM Slatina pe prima pozitie a clasamentului.

Slatinencele au castigat jocul disputat sambata contra gruparii Universitatea Constantin Brancusi Targu Jiu si au devenit liderii seriei a II-a a Diviziei A.

Jucatoarele pregatite de cuplul de antrenori Gavril Kozma si Iulia Pasarica nu au avut o partida usoara insa au reusit sa gestioneze foarte bine jocul si la final sa se impuna la o diferenta de 13 goluri.

FC Olt Slatina merge la Ramnicu Valcea pentru primul meci al returului

Vineri, 15 Noiembrie 2013, ora 00:12
FC Olt Slatina va evolua in primul meci al returului de campionat in deplasare la Ramnicu Valcea, in compania formatiei CSM. Partida dintre cele doua grupari se va disputa pe stadionul "Municipal", sambata cu incepere de la ora 11:00.

Meciul se anunta unul destul de disputat pentru ca ambele formatii isi doresc un rezultat pozitiv. Elevii lui Claudiu Nculescu au ca obiectiv in acest sezon promovarea in liga I si nu au voie sa faca pasi gresiti avand in vedere ca la finalul turului acestia se

FC Olt Slatina, pe primul loc in clasamentului play-out-ului la finalul turului

Miercuri, 13 Noiembrie 2013, ora 00:13
Week-endul trecut s-a desfasurat ultima etapa a turului de campionat a sezonului competitional 2013-2014. Pana la sfarsitul anului, oficialii Federatiei Romane de Fotbal au decis sa se mai desfasoare alte cinci runde din retur.

La finalul celor 11 etape ale primei parti a campionatului, gruparea locala FC Olt Slatina se claseaza pe pozitia a saptea a clasamentului, cu 16 puncte acumulate in urma a patru victorii, patru remize si trei infrangeri. Formatia antrenata de Dan Oprescu a incheiat

FC Olt Slatina revine cu un punct de la Oradea

Luni, 11 Noiembrie 2013, ora 00:12
FC Olt Slatina a evoluat in cadrul etapei a XI-a in deplasare la Oradea, contra celor de la FC Bihor. Meciul s-a disputat pe stadionul "Iuliu Bodola" sambata de la ora 11:00, iar la final cele doua echipe si-au impartit cate un punct.

Slatinenii veneau dupa doua succese consecutive si voiau sa-l obinta si pe al treilea, insa la finalul partidei tabela a indicat scorul de 1-1. In prima parte a jocului niciuna dintre formatiile trimise in teren de cei doi antrenori nu si-a creat ocazii clare

CSM Slatina vrea sa obtina a saptea victorie

Joi, 31 Octombrie 2013, ora 00:00
CSM Slatina a avut un start perfect de sezon pana in acest moment, in care a castigat toate cele sase meciuri pe care le-a sustinut. Handbalistele oltence vor sa continue seria rezultatelor pozitive si in acest week-end, cand vor evolua pe propriul teren.

Slatinencele pregatite de cuplul de antrenori Gavril Kozma si Iulia Pasarica vor intalni sambata, in sala de sport a Liceului cu Program Sportiv Slatina, Universitatea Constantin Brancusi Targu Jiu. Gruparea locala vine dupa un succes la

Sase victorii din sase posibile pentru CSM Slatina

Marti, 29 Octombrie 2013, ora 00:12
CSM Slatina continua seria victoriilor din acest sezon competitional. Week-endul trecut, slatinencele au ajuns la cota sase. Elevele cuplului de antrenori Gavril Kozma si Iulia Pasarica au evoluat sambata in deplasare la Timisoara contra celor de la CS, intr-o partida pe care au controlat-o de la un capat la altul.

Meciul disputat in runda a sasea a fost din noul unul reusit pentru handbalistele oltence, care au reusit sa se desprinda inca din prima repriza si sa intre la pauza cu un avantaj

FC Olt Slatina vrea a doua victorie consecutiva in meciul cu UTA Arad

Miercuri, 06 Noiembrie 2013, ora 00:12
FC Olt Slatina va evolua astazi in cadrul etapei intermediare pe propriul teren, acolo unde vor primi vizita celor de la UTA Arad.

Slatinenii spera sa obtina toate cele trei puncte din acest joc, care sa-i urce in clasament.

Elevii lui Dan Oprescu au un moral bun inaintea acestui joc dupa ce in runda a IX-,a disputata sambata tot acasa, au reusit sa castige jocul cu Minerul Motru la scor de neprezentare. Oltenii vor sa-si treaca in cont cea de-a doua victorie consecutiva in partida care

CSM Slatina joaca primul meci oficial acasa

Marti, 10 Septembrie 2013, ora 00:13
Oficialii Federatiei Romane de Handbal au stabilit componenta celor doua serii din cadrul Diviziei A la handbal feminin si programul competitional pentru sezonul 2013-2014. Handbalistele de la malul Oltului vor evolua si in noul campionat tot in seria B, acolo unde au fost distribuite 12 echipe.

Jucatoarele pregatite de cuplul de antrenori Gavril Kozma si Iulia Pasarica vor lua startul in noul campionat pe data de 21 septembrie. Slatinencele vor juca primul meci oficial in sala de sport a

FC Olt Slatina, trei puncte acumulate dupa meciul cu Minerul Motru

Luni, 04 Noiembrie 2013, ora 03:11
FC Olt Slatina a obtinut o victorie importanta in etapa a noua a campionatului ligii secunde. Slatinenii au castigat jocul de sambata in care au primit vizita celor de la Minerul Motru la scor de neprezentare.

Cu mare nevoie de puncte inaintea acestei runde pentru a se mentine alaturi de echipele din prima partea a clasamentului, elevii lui Dan Oprescu au inceput bine meciul de pe stadionul "1 Mai".

Prima ocazie a primelor 45 de minute a venit la un sfert de ora de la startul jocului in

CSM Slatina vrea o noua victorie contra unei formatii timisorene

Joi, 24 Octombrie 2013, ora 00:12
CSM Slatina are un parcurs fara esec de la startul campionatului si vrea sa-l continue si in etapa cu numarul sase. Cu cinci victorii din tot atatea posibile, handbalistele de la malul Oltului merg la Timisoara pentru a se duela cu CS din localitate, sambata de la ora 11:00.

Dupa victoria obtinuta cu cealalta grupare timisoreana, sportivele pregatite de cuplul de antrenori Gavril Kozma si Iulia Pasarica spera sa revina si in acest week-end cu toate cele trei puncte puse in joc. Runda trecuta

FC Olt Slatina primeste vizita Minerului Motru, ultima clasata

Vineri, 01 Noiembrie 2013, ora 00:12
FC Olt Slatina vrea sa obtina un rezultat pozitiv in etapa a IX-a a campionatului ligii a II-a, in care va evolua pe propriul teren. Slatinenii vor primi sambata vizita celor de la Minerul Motru, echipa aflata pe ultima pozitie a clasamentului.

Elevii lui Dan Oprescu vor sa faca uitat meciul din etapa trecuta de la Craiova, cand au pierdut contra lui CS Universitatea chiar daca au evoluat aproape tot meciul in superioritate numerica si au si condus din minutul trei al jocului. Gruparea

CSM Slatina continua parcursul perfect din noul sezon

Marti, 22 Octombrie 2013, ora 00:12
Handbalistele de la CSM Slatina au un start de sezon perfect, in care au obtinut victorii pe linie. Ultima dintre ele si una foarte importanta au obtinut-o sambata pe propriul teren. Sportivele pregatite de cuplul de antrenori Gavril Kozma si Iulia Pasarica au intalnit in sala de sport a Liceului cu Program Sportiv, HC Alba Sebes, echipa care si-a anuntat intentia de a promova in Liga Nationala.

Meciul a fost unul destul de disputat si a fost castigat de gazde la un singur gol diferenta.

Meci dificil pentru CSM Slatina, acasa cu HC Alba Sebes

Joi, 17 Octombrie 2013, ora 00:12
Dupa patru etape disputate de la startul sezonului, handbalistele de la CSM Slatina au acumulat maximum de puncte. Acestea vor evolua sambata in cadrul etapei a V-a pe propriul teren, unde vor avea un meci destul de dificil.

Slatinencele vor primi vizita celor de la HC Alba Sebes, grupare ce se claseaza pe pozitia a treia a clasamentului. Oaspetii si-au anuntat intentia pentru acest sezon de a promova in Liga Nationala. Jucatoarele pregatite de cuplul de antrenori Gavril Kozma si Iulia

FC Olt Slatina revine cu un punct de la Targu Mures, dupa ce a evoluat 53 de minute in inferioritate

FC Olt Slatina a evoluat ieri la Targu Mures intr-o partida restanta din etapa a VI-a, contra formatiei ASA din localitate. Elevii lui Dan Oprescu au terminat la egalitate partida in care au evoluat 53 de minute in inferioritate numerica. Meciul a avut un inceput bun, insa niciuna dintre echipe nu a reusit sa fructifice ocaziile pe care si le-au creat.

La doar 20 de minute de la startul jocului slatinenii au fost nevoiti sa faca si prima modificare dupa ce fundasul central Cosmin Crusoveanu

FC Olt Slatina intalneste in deplasare ASA Targu Mures

Miercuri, 23 Octombrie 2013, ora 00:13
FC Olt Slatina va evolua astazi la Targu Mures contra echipei locale ASA, intr-un meci restanta. Partida care trebuia sa se dispute saptamana trecuta se va disputa cu incepere de la ora 15.00 pe stadionul "Transil" si nu va fi televizata.

Jucatorii antrenati de Dan Oprescu vor sa revina neinvinsi de la Targu Mures pentru a nu-si complica situatia in clasament. Gruparea locala vine dupa o remiza inregistrata sambata pe teren propriu cu nou-promovata Olimpia Satu Mare. Nici adversarii

FC Olt Slatina revine cu o remiza dupa doua saptamani de pauza

Luni, 21 Octombrie 2013, ora 00:12
Dupa doua saptamani de pauza, FC Olt Slatina a intalnit sambata Olimpia Satu Mare, pe stadionul "1 Mai". Desi au avut mai mult timp la dispozitie pentru a pregati partida din cadrul etapei a VII-a, elevii lui Dan Oprescu nu au reusit decat un rezultat de egalitate.

Cu putine faze de poarta notabile pe tot parcursul, meciul s-a incheiat 0-0. Tehnicianul slatinenilor a inceput jocul din week-end cu aceeasi formula cu care a castigat disputa cu Metalul Resita. De aceasta data insa formula nu a

CSM Slatina vrea sa obtina a doua victorie din deplasare la Timisoara

Joi, 10 Octombrie 2013, ora 00:12
CSM Slatina vrea sa continue seria rezultatelor pozitiv si week-endul acesta. Handbalistele slatinence vor evolua in etapa a patra, care se va disputa sambata, la Timisoara, contra formatiei CS Universitatea. Sportivele pregatite de cuplul de antrenori Gavril Kozma si Iulia Pasarica vor incerca sa obtina cea de-a patra victorie consecutiva a noului sezon competitional.

Jucatoarele de la malul Oltului au un moral foarte bun inaintea acestui meci, avand in vedere ca nu au pierdut niciun joc de

FC Olt Slatina primeste vizita Olimpiei Satu Mare

Vineri, 18 Octombrie 2013, ora 00:01
FC Olt Slatina are un nou meci programat in cadrul campionatului esalonului secund dupa doua saptamani de pauza. Slatinenii nu au jucat runda trecuta cand trebuiau sa intalneasca ASA Targu Mures datorita faptului ca echipa adversa avea jucatori la nationala de tineret a tarii noastre, iar meciul a fost reprogramat pentru data de 23 octombrie.

Astfel, oltenii vor evolua in etapa a saptea pe propriul teren cu Olimpia Satu Mare. Jucatorii antrenati de Dan Oprescu spera sa obtina toate cele trei

CSM Slatina, duel cu Universitatea Resita

Joi, 03 Octombrie 2013, ora 00:12
Handbalistele de la CSM Slatina vor disputa jocul din cadrul etapei a III-a pe propriul teren. Sportivele pregatite de cuplul de antrenori Gavril Kozma si Iulia Pasarica vor incerca sa obtina cea de-a treia victorie consecutiva de la startul campionatului.

Slatinencele au castigat primele doua jocuri contra celor de la Universitatea Pitesti si ACS Bowlin Bobowlin Sfantu Gheorghe, in acest ultim joc reusind sa revina dupa ce la pauza erau conduse pe tabela de marcaj. Jucatoarele pornesc cu

FC Olt a remizat cu CS Mioveni dupa ce a evoluat 60 de minute in inferioritate

Luni, 25 Noiembrie 2013, ora 00:11
FC Olt Slatina a obtinut primul punct din returul de campionat chiar pe propriul teren.

Slatinenii au intalnit in week-end CS Mioveni intr-un meci contand pentru etapa a XIV-a a campionatului.

Meciul disputat pe stadionul "1 Mai" a fost destul de tensionat, insa la final cele doua grupari si-au impartit cate un punct. Confruntarea a inceput cu perioada de tatonare a celor doua formatii dupa care gazdele au fost mai prezente in joc, insa oaspetii si-au trecut in cont marile ratari. Prima

Dan Oprescu: "Solutia cu cinci etape din retur ma dezavantajeaza"

Miercuri, 20 Noiembrie 2013, ora 00:12
Oficialii Federatiei Romane de Fotbal au decis ca pana la sfarsitul anului sa se mai dispute in liga a II-a si cinci etape din retur. Gruparea locala FC Olt Slatina a evoluat deja in primul meci in deplasare, unde a pierdut la limita pe terenul celor de la CSM Ramnicu Valcea.

Formatia de la malul Oltului mai are de jucat pana va lua pauza alte patru jocuri in care va intalni CS Mioveni si FC Universitatea Craiova pe teren propriu si Gloria Bistrita si Metalul Resita in deplasare. Dan Oprescu

FC Olt Slatina, trei puncte obtinute in primul sfert de ora dupa dubla lui Draghici

Luni, 07 Octombrie 2013, ora 00:12
FC Olt Slatina a reusit sambata prima victorie din actuala stagiune de campionat pe propriul teren. Jucatorii slatineni au intalnit pe stadionul "1 Mai" gruparea CS Metalul Resita. Avand mare nevoie de puncte dupa doua runde in care au suferit tot atatea esecuri, oltenii au intrat mai motivati pe teren fata de echipa vizitatoare.

La doar 11 minute de la startul jocului, elevii lui Dan Oprescu aveau sa si deschida scorul prin Draghici, care a lovit de doua ori bara portii aparate de Pascal si

CSM Slatina vrea sa obtina prima victorie din deplasare

Joi, 26 Septembrie 2013, ora 03:13
Startul Diviziei A la handbal feminin s-a dat week-endul trecut, atunci cand CSM Slatina a castigat in prima etapa acasa contra celor de la SCM Universitatea Pitesti.

In runda a doua a noului sezon competitional, sportivele pregatite de cuplul de antrenori Gavril Kozma si Iulia Pasarica vor evolua in deplasare. Slatinencele vor intalni sambata, la Sfantu Gheorghe, ACS Bowlin Bobowlin.

Daca oaspetii acestei partide vin dupa o victorie, gazdele au inregistrat un esec in etapa de debut in

FC Olt Slatina vrea sa-si revina dupa doua esecuri in meciul cu Metalul Resita

Vineri, 04 Octombrie 2013, ora 00:13
FC Olt Slatina va incerca sa obtina cel putin un punct in etapa ce urmeaza sa se desfasoare la sfarsitul acestei saptamani dupa ce in ultimele doua jocuri oltenii au inregistrat tot atatea esecuri.

Dupa ce au pierdut contra celor de la Gloria Bistrita si Universitatea Craiova, jucatorii de la malul Oltului spera sa obtina un rezultat pozitiv sambata. In partida care se va desfasura pe stadionul "1 Mai" cu incepere de la ora 11:00, slatinenii vor primi vizita formatiei CS Metalul Resita.

Primul meci, prima victorie pentru CSM Slatina

Marti, 24 Septembrie 2013, ora 00:12
Handbalistele de la CSM Slatina au debutat cu dreptul in noul sezon competitional. Astfel, in prima etapa de campionat au reusit sa obtina si primele doua puncte ale sezonului de pe teren propriu.

Sambata, in sala de sport a Liceului cu Program Sportiv, slatinencele au intalnit SCM Universitatea Pitesti intr-un meci foarte disputat. Echilibrul acestui joc s-a pastrat pana in ultimele minute, cand jucatoarele antenate de cuplul Gavril Kozma si Iulia Pasarica au fost mai eficiente in fata

FC Olt Slatina, esec in fata Universitatii Craiova

Luni, 30 Septembrie 2013, ora 00:11
FC Olt Slatina a inregistrat un nou esec in runda cu numarul patru a campionatului, dupa cel cu Gloria Bistrita din etapa trecuta. Slatinenii au evoluat la Severin contra celor de la Universitatea Craiova, intr-un joc pe care l-au pierdut cu scorul de 2-0.

Prima partea a intalnirii nu a fost una tocmai spectaculoasa, ambele echipe ducand o lupta mai mult la mijlocul terenului. In primele 45 de minute niciuna dintre echipe nu si-a creat vreo faza importanta de a marca. La iesirea de la cabine,

Start in noul sezon al Diviziei A pentru CSM Slatina

Joi, 19 Septembrie 2013, ora 00:13
Week-endul acesta se va da startul si in cadrul campionatului Diviziei A la handbal feminin. In seria B a acestei competitii se regaseste si CSM Slatina, formatie pregatita in continuare de cuplul de antrenori Gavril Kozma si Iulia Pasarica.

Primul meci oficial din noul sezon va avea loc sambata de la ora 11.00 in sala de sport a Liceului cu Program Sportiv Slatina. In aceasta prima etapa, handbalistele slatinence se vor duela cu SCM Universitatea Pitesti. Meciul se anunta unul destul de

FC Olt Slatina, dupa puncte la Severin

Vineri, 27 Septembrie 2013, ora 00:13
FC Olt Slatina vrea sa uite esecul suferit runda trecuta pe propriul teren cu Gloria Bistrita chiar in deplasare la Severin, acolo unde va intalni Universitatea Craiova. Partida din cadrul etapei a IV-a se va disputa sambata de la ora 17:00.

Gruparea de la malul Oltului merge pentru a juca cu Stiinta si pentru a arata ca primul esec din acest campionat a fost doar un accident. Slatinenii isi doresc toate cele trei puncte cu gruparea condusa de Adrian Mititelu care a fost eliminata miercuri

FC Olt Slatina intalneste liderul seriei a doua

Vineri, 20 Septembrie 2013, ora 00:12
FC Olt Slatina va disputa in acest week-end cea de-a doua partida oficiala din noul sezon pe teren propriu. Pentru etapa a III-a care va avea loc sambata, slatineni vor primi vizita celor de la Gloria Bistrita, liderul seriei a doua.

Pe stadionul "1 Mai" ,de la ora 11:00, elevii lui Dan Oprescu vor incerca sa obtina prima victorie in fata propriilor suporteri. Chiar daca se claseaza pe prima pozitie a clasamentului, oaspetii sunt la egalitate de puncte cu gruparea de la malul Oltului. Aceste