Rezultatele 91 - 120 din 133 (0.369 secunde)

Articole despre "bistrita meci csm slatina"

FC Olt Slatina, prima victorie

Luni, 16 Septembrie 2013, ora 00:12
CS Mioveni si FC Olt Slatina s-au intalnit sambata, la Pitesti, intr-o partida contand pentru etapa a doua a turului de campionat. La finalul celor 90 de minute de joc oaspetii au plecat cu toate cele trei puncte. Meciul disputat pe stadionul "Nicolae Dobrin" a fost unul destul de sters, cu putine faze de poarta.

Daca FC Olt venea dupa remiza de acasa cu CSM Ramnicu Valcea si avea un moral bun, gazdele erau cu moralul la pamant dupa esecul usturator din prima etapa cu Minerul Motru. Meciul

FC Olt Slatina vrea sa obtina primele puncte in deplasare la Mioveni

Vineri, 13 Septembrie 2013, ora 00:12
FC Olt Slatina a inceput bine noul sezon competitional al esalonului secund. Oltenii au evoluat in prima etapa acasa, unde au primit vizita celor de la CSM Ramnicu Valcea, echipa care si-a anuntat obiectivul de a promova.

Elevii lui Dan Oprescu au terminat disputa de pe stadionul "1 Mai" la egalitate, scor 0-0. In cea de-a doua runda a campionatului, jucatorii de la malul Oltului vor evolua in deplasare. Slatinenii se vor duela sambata la Mioveni cu CS din localitate, cu incepere de la ora

FC Olt Slatina, remiza in primul meci oficial

Luni, 09 Septembrie 2013, ora 00:12
Week-endul trecut s-a dat startul si in liga a II-a. In primul meci oficial din noul sezon competitional, FC Olt Slatina a evoluat pe propriul teren contra CSM Ramnicu Valcea. Gruparea locala nu a reusit sambata decat o remiza contra unei echipe care si-a anuntat intentia de a se bate la promovare in noul campionat.

Cu o formatie care a suferit multe schimbari fata de sezonul trecut, FC Olt a inceput bine meciul de pe stadionul "1 Mai" , dar a ratat sansa de a deschide scorul chiar in

"Speranta", cuvantul de ordine la FC Olt Slatina

Vineri, 06 Septembrie 2013, ora 00:13
"Tinta noastra primordiala este play-off-ul", "vom da totul pe teren", "sper sa demonstram din prima etapa ca avem valoare" - sunt doar cateva dintre afirmatiile jucatorilor de la FC Olt Slatina inainte de primul meci oficial al noului campionat.

Cu o echipa schimbata aproape in totalitate fata de sezonul trecut, gruparea locala are ca obiectiv terminarea in primele sase echipe, mergand astfel in play-off.

Dupa toate intamplarile petrecute in aceasta vara, fotbalul de esalon secund revine

CSM Slatina a incheiat campionatul cu o victorie categorica

Marti, 21 Mai 2013, ora 00:13
Handbalistele de la CSM Slatina au disputat duminica ultima partida a sezonului competitional 2012-2013. Meciul sustinut in sala de sport a Liceului cu Program Sportiv a adus slatinencelor o victorie categorica. Jucatoarele pregatite de cuplul de antrenori Gavril Kozma si Iulia Pasarica au trecut de CSM Bistrita cu 38-23.

Oaspetii nu au pus mari probleme in acest meci, iar la pauza gazdele aveau o diferenta de sapte goluri, scor 17-10. Iulia Pasarica a declarat ca fetele si-au dorit sa

CSM Slatina, infrangere la Pitesti

Vineri, 17 Mai 2013, ora 00:13
CSM Slatina a disputat miercuri ultima etapa intermediara din acest campionat. Elevele cuplului de antrenori Gavril Kozma si Iulia Pasarica au pierdut la un gol diferenta meciul disputat in deplasare cu SCM Universitatea Pitesti.

Slatinencele au condus pana in ultimele opt minute ale jocului, cand gazdele au reusit sa egaleze si sa preia conducerea pe tabela de marcaj. Iulia Pasarica acuza arbitrajul de care au avut parte in Trivale. Antrenoarea spune ca pe final au primit o eliminare

CSM Slatina, victorie la 12 goluri cu Universitatea Timisoara

Marti, 30 Aprilie 2013, ora 00:13
Victorie categorica pentru CSM Slatina week-endul trecut, in etapa a XXIII-a. Handbalistele de la malul Oltului au evoluat in aceasta etapa in deplasare. Slatinencele pregatite de cuplul de antrenori Gavril Kozma si Iulia Pasarica s-au duelat cu Universitatea Timisoara, reusind sa se impuna la finalul celor 60 de minute de joc la o diferenta de 12 goluri, scor 39-27.

Sportivele de la CSM Slatina nu au intampinat mari probleme in aceasta runda in care la pauza aveau un avans de 10 goluri,

CSM Slatina, meci cu penultima clasata

Joi, 25 Aprilie 2013, ora 00:12
Handbalistele de la CSM Slatina reiau campionatul Diviziei A. Sportivele pregatite de cuplul Iulia Pasarica si Gavril Kozma vor evolua in runda cu numarul XXIII in deplasare, la Timisoara, pentru a se duela cu penultima clasata, Universitatea.

Meciul se anunta unul nu foarte greu pentru oltence, care au doar varianta victoriei. In tur, CSM Slatina s-a impus fara probleme, obtinand victoria cu scorul de 37-21. Tehnicianul celor de la CSM, Iulia Pasarica, spune ca singura varianta in acest

CSM Slatina a castigat duelul de pe teren propriu cu CS Timisoara

Marti, 05 Martie 2013, ora 00:12
CSM Slatina a evoluat duminica in etapa a XVIII-a pe propriul teren.

Handbalistele oltence au primit vizita gruparii CS Timisoara in partida disputata in sala de sport a Liceului cu Program Sportiv. Elevele cuplului de antrenori Gavril Kozma si Iulia Pasarica aveau nevoie de victorie dupa cele doua infrangeri suferite in deplasare.

Cei doi tehnicieni au introdus echipa de baza la inceputul meciului, iar dupa 15 minute in care aveau un avantaj de patru goluri au schimbat majoritatea

CSM Slatina, victorie cu Resita si infrangere cu Deva

Marti, 09 Aprilie 2013, ora 00:13
Joi s-a reluat Campionatul Diviziei A la handbal feminin dupa o pauza de aproximativ o luna de zile. In meciul disputat in cadrul etapei cu numarul XX, CSM Slatina a evoluat pe propriul teren, unde a primit vizita formatiei Universitatea Resita.

In sala de sport a Liceului cu Program Sportiv, elevele cuplului de antrenori Gavril Kozma si Iulia Pasarica s-au impus cu scorul de 31-19. Slatinenecele nu au avut un meci greu, iar la pauza aveau noua goluri avans, scor 16-7.

Dupa aceasta

Prima victorie obtinuta de CSM Slatina in deplasare

Marti, 12 Martie 2013, ora 00:14
CSM Slatina a disputat duminica partida din cadrul etapei a XIX-a in deplasare. Handbalistele pregatite de cuplul de antrenori Gavril Kozma si Iulia Pasarica s-au duelat la Targu Jiu cu formatia locala Universitatea Constantin Brancusi.

Slatinencele s-au impus la o diferenta de 16 goluri, scor 36-20, dupa ce la pauza avea doar sapte puncte avans, scor 18-11. Gazdele acestui meci au ramas si dupa disputa fara punct obtinut in acest sezon competitional. Formatia din Targu Jiu are 18 infrangeri

CSS Caracal a pierdut disputa cu SC Muresul Targu Mures

Miercuri, 17 Aprilie 2013, ora 00:13
CSS Caracal a disputat partida din runda cu numarul XXII, pe propriul teren. Handbalistele oltence au primit vizita celor de la SC Muresul Targu Mures.

La finalul celor 60 de minute de joc, elevele Larisei Olteanu s-au vazut infrante la o diferenta de noua goluri. Caracalencele au pierdut cu 38-29 dupa ce la pauza oaspetii aveau un avantaj doar de trei puncte. In urma acestei infrangeri, jucatoarele de la CSS Caracal se claseaza pe pozitia a opta, cu 17 puncte acumulate de la startul

CSM Slatina primeste vizita formatiei CS Timisoara

Vineri, 01 Martie 2013, ora 00:13
CSM Slatina va juca duminica pe propriul teren in etapa cu numarul XVIII. Partida se va disputa in sala de sport a Liceului cu Program Sportiv sambata, de la ora 11:00.

Handbalistele pregatite de cuplul Gavril Kozma si Iulia Pasarica se vor confrunta in fata propriilor suporteri cu gruparea CS Timisoara. Dupa esecul suferit etapa trecuta pe terenul echipei SC Muresul Targu Mures, slatinencele vor sa iasa invingatoare din aceasta disputa. Inaintea acestei runde CSM Slatina se claseaza pe

CSM Slatina va evolua in deplasare la Targu Mures

Vineri, 22 Februarie 2013, ora 00:13
CSM Slatina va sustine in acest week-end un nou meci din cadrul campionatului Diviziei A la handbal feminin.

Dupa ce etapa trecuta oltencele nu au avut meci programat datorita retragerii unei echipe, acum vor juca in deplasare. Sportivele pregatite de cuplul de antrenori Gavril Kozma si Iulia Pasarica vor intalni la Targu Mures gruparea locala Muresul. Confruntarea dintre cele doua echipe va avea loc duminica, cu incepere de la ora 11:00. Inaintea acestei dispute slatinencele ocupa pozitia a

CSM Slatina, prima deplasare din retur la Alba Iulia

Vineri, 08 Februarie 2013, ora 00:13
CSM Slatina va evolua in week-end in prima deplasare din acest retur de campionat. Handbalistele slatinence se vor deplasa la Alba Iulia pentru a se infrunta cu ocupanta pozitiei a VI-a, HC Alba Sebes.

Confruntarea dintre cele doua grupari se va desfasura duminica, cu incepere de la ora 11:00. Sportivele pregatite de cuplul de antrenori Gavril Kozma si Iulia Pasarica au un moral bun dupa victoria din prima etapa contra gruparii CSS Caracal. Oltencele spera sa faca o figura frumoasa si sa se

CSM Slatina, la diferenta mare de liderul clasamentului

Miercuri, 06 Februarie 2013, ora 00:01
In prima etapa a returului de campionat, CSM Slatina s-a impus cu scorul de 33-29 in derby-ul judetean, sustinut in sala Liceului cu Program Sportiv, impotriva junioarelor de la CSS Caracal. Antrenoarea secunda a CSM-ului, Iulia Pasarica, s-a declarat multumita de prestatia jucatoarelor in meciul contra celor din Caracal, si a afirmat ca diferenta a fost facuta de experienta superioara a handbalistelor gruparii din Slatina. Formatia gazda s-a aflat pe toata durata confruntarii la conducerea

CSM Slatina - CSS Caracal, derby-ul judetean din prima etapa a returului

Vineri, 01 Februarie 2013, ora 00:12
Campionatul National al Diviziei A la handbal feminin se va relua week-endul acesta.

Dupa pauza competitionala dintre tur si retur, handbalistele vor disputa duminica primele meciuri oficiale din acest an.

In prima runda din retur cele doua formatii oltene ce activeaza la nivelul Diviziei A se vor intalni intr-un derby al Olteniei. Partida dintre CSM Slatina si CSS Caracal se va disputa duminica, in sala de sport a Liceului cu Program Sportiv din Slatina, cu incepere de la ora 11:00.

CSS Caracal, infrangere previzibila cu HCM II Baia Mare

Miercuri, 13 Martie 2013, ora 00:03
Esecul caracalencelor era de asteptat, in componenta formatiei din Baia Mare se afla jucatoare valoroase, cu experienta in prima liga. HCM a inceput mai bine duelul, si la capatul primului act conduceau la zece goluri, scor 20-10. In repriza a doua avantajul gazdelor a crescut, iar la finalul confruntarii tabela indica 38 la 22 pentru HCM II Baia Mare. Desi se afla la o diferenta de doar doua puncte de liderul clasamentului, CSM Cetate Devatrans, echipa din Baia Mare nu poate promova in prima

Tenismenele de la CSS lupta pentru mentinerea in Superliga

Joi, 28 Februarie 2013, ora 00:13
Returul Superligii din cadrul Campionatului National pe Echipe Seniori s-a desfasurat week-endul trecut la Buzau.

La aceasta competitie au fost prezente si doua echipe de la malul Oltului. Daca CS Hidroconstructia a reusit sa termine pe pozitia a doua la general, CSS Slatina a incheiat concursul pe locul sapte. Prima echipa, formata din Irina Ciobanu, Adina Diaconu si Diana Lupu, va sustine partidele din play-off pentru locurile 1-4.

Prima adversara a sportivelor antrenate de Petre

CSS Caracal, prima partida de pe teren propriu cu CS Timisoara

Vineri, 15 Februarie 2013, ora 00:13
CSS Caracal va evolua duminica in cea de-a treia etapa a returului Diviziei A la handbal feminin. Hadbalistele pregatite de Larisa Olteanu sunt la primul meci in fata propriilor suporteri.

Caracalencele se vor duela in aceasta runda cu CS Timisoara, ocupanta pozitiei a XI-a. Confruntarea dintre cele doua formatii va avea loc duminica, cu incepere de la ora 11:00, in Sala Polivalenta. Oltencele ocupa inaintea acestei runde pozitia a zecea, cu noua puncte acumulate. Sportivele de la CSS

CSM Slatina, victorie clara cu Universitatea Timisoara

Miercuri, 07 Noiembrie 2012, ora 02:03
Elevele cuplului de antrenori Kozma - Pasarica si-au dominat clar adversarele, iar la finele confruntarii s-au impus categoric, scorul fiind de 37-21.

Slatinencele se afla in revenire de forma, aceste doua puncte obtinute in disputa cu echipa din Timisoara vin dupa doua infrangeri consecutive. In acest moment, CSM Slatina se afla pe pozitia a patra a ierarhiei, cu 14 acumulate din zece meciuri disputate, pastrand sanse pentru clasarea pe locul al doilea, care duce la barajul pentru

CSS Caracal, egal in derby-ul oltenilor din prima etapa

Miercuri, 19 Septembrie 2012, ora 00:05
Week-endul trecut s-a desfasurat prima etapa a Diviziei A la handbal feminin. In aceasta runda a fost programat si derby-ul oltencelor dintre CSS Caracal si CSM Slatina.

La finalul partidei disputate duminica in Sala Polivalenta, caracalencele au terminat la egalitate scor 25 la 25 dupa ce la pauza conduceau cu 12 la 11. Etapa viitoarea, cei de la CSS Caracal vor evolua pe propriul teren contra gruparii CS Arges Sport

Alro, victorie importanta contra Unirii Alba Iulia

Marti, 03 Aprilie 2012, ora 00:03
Dupa avertismentul primit saptamana trecuta de la oficiali, fotbalistii de la Alro Slatina au reusit sa invinga sambata pe teren propriu in disputa cu Unirea Alba Iulia.

Elevii lui Daniel Mogosanu au avut atitudine si determinare in aceasta partida, pe care au reusit sa o castige cu 2-0 prin golurile lui Precup si Cretu. Cu toate ca intrarea a fost libera, partida disputata pe stadionul 1 Mai a strans in tribune doar aproximativ 1.200 de iubitori ai fotbalului. Cu o formula care a adus

Infrangeri pentru CSS Caracal si LPS Slatina

Marti, 11 Octombrie 2011, ora 00:04
O noua etapa in cadrul Diviziei A de handbal feminin s-a disputat la sfarsitul saptamanii trecute, cele doua formatii din judet fiind invinse in deplasare. In timp ce CSS Caracal a pierdut cu 26-32 meciul de pe terenul echipei Bowling Sf. Gheorghe, CSM Slatina a pierdut la Timisoara la trei goluri diferenta, scor 29-32.

Rezultatele etapei a IV-a:

CS Timisoara - CSM Slatina 32-29

Univ. C. Brancusi Tg. Jiu - Univ. Resita 42-22

CSM Bistrita - Chimia Rm. Valcea 31-28

Bowling Sf.

ALRO aplaudata la scena deschisa pe "1 Mai". Aluministii s-au razbunat!

Marti, 22 Noiembrie 2011, ora 00:05
ALRO Slatina a facut sambata cel mai bun meci din acest sezon, reusind sa se impuna cu 5-1 in fata echipei FC Bihor, formatie care nici nu a contat pe stadionul "1 Mai". Aluministii au fost aplaudati la scena deschisa, spectatorii plecand multumiti de la stadion.

Elevii lui Daniel Mogosanu au deschis scorul in minutul 8 prin S. Popescu, sutul acestuia de la 11 metri invingandu-l pe portarul formatiei din Bihor.

Zece minute mai tarziu, gazdele si-au marit avantajul, Visa s-a inaltat in

ALRO Slatina - Gaz Metan Severin

Sambata, 10 Septembrie 2011, ora 00:03
Saptamana dificila pentru ALRO Slatina care "digera" cu greu eliminarea din Cupa. Bagati in sedinta si cu un obiectiv ce pune presiune, aluministii vor intalni maine, pe stadionul "1 Mai", Gaz Metan Severin.

Ca sa spere in continuare la promovare, elevii lui Papura sunt nevoiti sa castige punctele de pe teren propriu, ceea ce i-ar prelungi si mandatul lui Papura la Slatina. Un nou esec ar putea echivala cu "debarcarea" tehnicianului din Craiova.

Inca nerefacut dupa accidentarea de la

Jucatorii Recoltei Stoicanesti ar putea intra in cantonament centralizat

Marti, 07 Iunie 2011, ora 00:59
Editia 2010-2011 a Ligii a IV-a s-a incheiat, Recolta Stoicanesti devenind campiona judetului, obtinand astfel dreptul de a disputa barajul de accedere in Liga a III-a. Practic, greul acum incepe pentru reprezentanta Oltului, care se pregateste pentru disputa cu Damila Maciuca, programata pe 15 iunie, la Craiova.

Tinand cont de resursele de care dispune formatia din Valcea, Recolta Stoicanesti pleaca cu sansa a doua. Oficialii echipei din Stoicanesti, constienti ca sunt pe ultima suta de

CSM Slatina a pierdut la un singur gol disputa de la Sebes

Vineri, 17 Decembrie 2010, ora 00:02
CSM Slatina a pierdut ultimul meci oficial din acest an, terminand prima parte a sezonului pe locul patru in clasament, dupa National Rm. Valcea, CSM Bistrita si Muresul Tg. Mures.

Slatinencele au fost invinse de CSM Sebes cu 30-31, la pauza scorul fiind egal, 12-12.
Antrenorul echipei din Slatina, Iulian Perpelea, a declarat ca handbalistele sale au revenit pe final, dar nu au mai avut timp si forta sa intoarca rezultatul. "Am condus, apoi am fost condusi.

Jocul a fost echilibrat! La

Handbal: CSM Slatina, ultimul meci oficial din 2010

Miercuri, 15 Decembrie 2010, ora 00:02
Echipa de handbal feminin, CSM Slatina va sustine astazi ultimul meci oficial din acest an. Slatinencele profesorului Iulian Perpelea vor intalni astazi, in deplasare, CSM Sebes, meciul fiind programat de la ora 17.00.

"Mai avem un singur meci oficial in acest an. Maine (n.red. - astazi), vom intalni CSM Sebes. Turul al doilea va incepe pe 16 ianuarie", a spus Perpelea.

Iulian Perpelea

Programul etapei a 14-a:

Viitorul Medias - CSM Sf. Gheorghe

Muresul Tg.

CSM Slatina, deplasare la Sf. Gheorghe

Vineri, 28 Ianuarie 2011, ora 00:02
CSM Slatina a castigat primele doua partide din acest an, invingand la Bistrita si pe teren propriu pe Muresul Tg. Mures.

Slatinencele au din nou un meci greu duminica, pe terenul formatiei Sf. Gheorghe. Antrenorul formatiei de handbal slatinene ce evolueaza in Divizia A, Iulian Perpelea (foto dreapta)
, a declarat ca nu se confrunta cu probleme de lot. "Nu avem probleme de lot. Avem un meci greu, sunt puse in joc doua puncte pe care trebuie sa le castigam. Nu am reusit sa mai aducem nicio