Rezultatele 1 - 30 din 94 (0.372 secunde)

Articole despre "fc olt slatina meci amical"

FC Olt Slatina a pierdut amicalul cu Dinamo Bucuresti

Duminica, 15 Noiembrie 2015, ora 14:25
Acest meci a avut ca scop strangerea de fonduri pentru echipa slatineana. In tribune erau in jur de 3000 de persoane, iar majoritatea sustineau echipa gazda. Inainte de inceperea meciului, jucatorii ambelor echipe au intrat pe teren insotiti de copii institutionalizati. Ionel Danciulescu a primit din partea oficialilor clubului slatinean un fular si un tricou cu insemnele FC Olt.

Pe de alta parte suporterii prezenti pe stadion aveau tricouri cu sigla clubului. Meciul a inceput in forta pentru

FC Olt Slatina - AS Milcov, scor identic. 2-3 pentru formatia din liga a IV-a

Joi, 17 Iulie 2014, ora 00:04
FC Olt Slatina a sustinut miercuri cel de-al doilea meci amical din aceasta pauza competitionala. Divizionara secunda i-a avut ca adversari tot pe cei de la AS Milcov, cu care au jucat si prima partida de pregatire.

In amicalul de miercuri formatia de liga a IV-a s-a impus cu acelasi scor ca si la prima disputa, scor 3-2. Golurile formatiei pregatite de Catalin Ristea au fost reusite de Mierlacioiu, Dumitrescu si Ghita. De partea cealalta, gruparea antrenata de Dan Oprescu a reusit sa

FC Olt Slatina pleaca in cantonament la Fundata

Marti, 22 Iulie 2014, ora 20:05
Dupa o perioada de pregatire de aproximativ doua sptamani pe plan local, gruparea FC Olt Slatina va pleca astazi la Fundata pentru a sustine stagiul de pregatire centralizata.

Divizionara secunda slatineana se va pregati timp de 10 zile in statiunea montana. In toata aceasta perioada, formatia antrenata de Dan Oprescu nu va sustine nici un joc amical; dupa cum se stie, tehnicianul oltenilor nu este adeptul jocurilor de pregatire in cantonament. Pana la aceasta plecare in cantonament FC Olt a

FC Olt Slatina vrea sa-si definitiveze lotul pana la plecarea in cantonament

Vineri, 11 Iulie 2014, ora 00:11
FC Olt Slatina a demarat pregatirile pentru viitoarea stagiune de campionat si a efectuat si vizita medicala la Craiova.

In aceste zile elevii lui Dan Oprescu continua antrenamentele pe plan local, iar sambata vor sustine un meci amical contra celor de la Vedita Colonesti. Tot in aceasta perioada, oficialii clubului slatinean incearca se mai aduca cativa jucatori pentru a intari echipa. Reprezentantii divizionarei secunde vor ca pana la plecarea in cantonament lotul sa fie definitivat.

FC Olt Slatina cauta formula primului 11 cu care va incepe campionatul

Luni, 21 Iulie 2014, ora 00:11
FC Olt Slatina continua pregatirile pentru viitorul sezon competitional care va debuta la sfarsitul lunii august. De la startul acestora, divizionara secunda a sustinut si trei partide amicale.

In primele doua meciuri Dan Oprescu a urmarit mai multi jucatori aflati in probe, iar in ultima partida antrenorul a utilizat jucatorii care vor evolua pentru formatia locala in noul campionat. Tehnicianul a utilizat doua formule de jucatori diferite in cele doua reprize ale disputei de vineri cu

FC Olt Slatina a castigat si cel de-al doilea joc amical cu Minerul Motru

Joi, 20 Februarie 2014, ora 00:13
FC Olt Slatina a disputat miercuri o noua partida amicala, penultima pana la startul ultimelor meciuri ramase din returul de campionat.

Gruparea locala a intalnit, pe terenul sintetic de la Motru, colega de serie Minerul. Este cel de-al doilea amical disputat intre cele doua formatii in aceasta pauza competitionala. Dupa ce in primul joc elevii lui Dan Oprescu s-au impus categoric, scor 4-0, slatinenii au castigat din nou partida de verificare cu 2-0. Tehnicianul gruparii de la malul Oltului

FC Olt Slatina a castigat la scor partida de verificare cu Atletic Bradu

Luni, 17 Februarie 2014, ora 00:11
FC Olt Slatina a castigat la scor o noua partida de verificare disputata vineri, contra celor de la Atletic Bradu. Slatinenii s-au impus cu 4-0 in amicalul sustinut in deplasare in compania formatiei din esalonul al treilea.

In jocul disputat pe terenul sintetic de la Bradu, antrenorul Dan Oprescu a utilizat formule diferite in cele doua reprize. Gruparea locala si-a luat un avans considerabil inca din prima parte a intalnirii, cand Crusoveanu, Ionescu si Dobrescu si-au trecut numele pe

FC Olt Slatina a inregistrat a doua victorie din amicale cu FCM Targoviste

Joi, 13 Februarie 2014, ora 00:12
FC Olt Slatina a disputat miercuri un nou meci de verificare in aceasta pauza competitionala. Este cel de-al patrulea joc pe care elevii lui Dan Oprescu il sustin de la revenirea din cantonament.

Gruparea slatineana a intalnit pe terenul sintetic de la Bradu gruparea de liga a III-a, FCM Targoviste, echipa care se claseza pe penultimul loc al seriei a VI-a. Jucatorii de la malul Oltului au reusit sa se impuna fara probleme in acest joc, pe care l-au castigat cu scorul de 3-0. Golurile

FC Olt Slatina a castigat primul amical, 4-0 cu Minerul Motru

Miercuri, 12 Februarie 2014, ora 00:12
FC Olt Slatina a disputat marti cel de-al treilea meci amical din aceasta pauza de iarna. Slatinenii au intalnit in deplasare colega din seria a II-a, Minerul Motru.

Elevii lui Dan Oprescu au reusit sa se impuna cu 4-0 pe terenul sintetic din Motru impotriva jucatorilor pregatiti de Gabi Zahiu. Slatinenii sunt la prima victorie din meciurile de verificare dupa remizele cu SCM Pitesti si CS Mioveni. Scorul a fost deschis de noua achizitie Claudiu Ionescu, care a marcat in poarta goala dupa ce

FC Olt Slatina a terminat la egalitate amicalul cu CS Mioveni

Luni, 10 Februarie 2014, ora 00:11
FC Olt Slatina a disputat sambata cel de-al doilea amical de la revenirea din cantonament.

Slatinenii au intalnit CS Mioveni pe terenul sintetic de la Grupul Scolar Colibasi.

La finalul celor 90 de minute de joc, cele doua colege din seria a II-a au terminat la egalitate, scor 1-1. Este cel de-al doilea rezultat de egalitate inregistrat in partidele de verificare dupa ce in disputa cu SCM Pitesti elevii lui Dan Oprescu au inregistrat acelasi scor. Tehnicianul gruparii de la malul Oltului

FC Olt Slatina, doua remize in amicale, cinci victorii, 16 goluri marcate si 2 primite

Miercuri, 26 Februarie 2014, ora 00:12
Startul returului de campionat se va da la sfarsitul acestei saptamani iar gruparea locala va evolua in primul meci oficial pe teren propriu.

Slatinenii vor primi sambata, pe stadionul "1 Mai", vizita celor de la FC Universitatea Craiova. Jucatorii antrenati de Dan Oprescu vor aborda aceasta a doua parte a campionatului de pe pozitia a VII-a a clasamentului. Oltenii au efectuat in aceasta iarna un stagiu de pregatire centralizat la Poiana Brasov si au sustinut sapte partide amicale. Formatia

FC Olt s-a impus in "Zavoi" la capatul unui meci anost

Luni, 24 Februarie 2014, ora 00:11
FC Olt Slatina a disputat in week-end ultimul test inaintea primului meci oficial din acest an. Slatinenii au intalnit sambata, in "Zavoi", colega de serie CSM Ramnicu Valcea.

Jucatorii antrenati de Dan Oprescu au reusit sa se impuna si in aceasta partida de pregatire, la capatul unui joc cu putine ocazii de poarta. Tehnicianul slatinenilor a inceput amicalul cu un prim 11 care s-ar putea regasi pe teren si la jocul cu FC Universitatea Craiova de la sfarsitul saptamanii. Si Claudiu Niculescu

Dan Oprescu: "Echipele implicate in lupta pentru promovare vor avea meciuri grele cu noi"

Marti, 25 Februarie 2014, ora 00:12
FC Olt Slatina pregateste in aceste zile primul meci oficial din acest an. Elevii lui Dan Oprescu vor intalni la sfarsitul saptamanii FC Universitatea Craiova, echipa aflata pe loc de play-off si care isi doreste sa promoveze pe prima scena a fotbalului romanesc.

Slatinenii au facut o pregatire buna de iarna si nu au pierdut niciun joc amical. Ultimul test al gruparii de la malul Oltului s-a disputat sambata la Ramnicu Valcea contra celor de la CSM, formatie in fata careia s-a impus la

Demonstratie de forta pentru FC Olt la Motru

Miercuri, 12 Februarie 2014, ora 04:16
Formatia FC Olt Slatina a invins, ieri dupa-amiaza, pe Minerul Motru, cu scorul de 4-0, intr-un meci amical, care s-a desfasurat pe terenul sintetic din Motru. Cele patru goluri au fost marcate de Claudiu Ionescu ('10), Vilcica ('50), Ciobanu ('65) si Ivanica ('80).
Antrenorul oltenilor, Dan Oprescu, a inceput partida in formula: Mogosanu - Anghelina, Crusoveanu, Gligor, Giurca - Bardu, Pavel, Ignea, Bancu - Cl. Ionescu, Dobrescu. In repriza a doua au jucat Bugiu - C. Capatana, Wallace,

Calusarii "se dau" in spectacol pentru a XI-a oara, la Colonesti

Joi, 17 Iulie 2014, ora 18:12
Cum a devenit o legenda, Ilie Martin, eroul comunei Colonesti?

Succesul intrarii sale in legenda s-a datorat inspiratiei de a-si impleti destinul cu cel mai viguros, misterios si magic dans ritual romanesc, calusul, ale carui virtuozitati si practici le-a facut cunoscute si peste hotare.

Stiu ca festivalul a fost infiintat in memoria sa?

Da, asa este. Cum locul nasterii lui Ilie Martin devenise demult un loc de pelerinaj al calusarilor din zona, ce inca mai impanzesc, de Rusalii,

Bancu a reusit un gol pentru CSU in cele doua partide jucate ca titular

Joi, 03 Iulie 2014, ora 00:15
Nicusor Bancu, jucatorul celor de la FC Olt Slatina, se afla in aceasta perioada in Slovenia, acolo unde efectueaza un cantonament cu CSU Craiova.

Formatia din Banie se pregateste intens pentru startul sezonului in care va evolua in prima liga dupa ultimele modificari din fotbalul romanesc. Jerry Gane, noul tehnician al alb-albastrilor, incearca in acest stagiu de pregatire sa puna la punct toate detaliile pentru primul meci oficial dupa aceasta pauza competitionala. Craiovenii au sustinut

Alro Slatina a castigat primul amical impotriva formatiei Inter Markus

Luni, 15 Iulie 2013, ora 00:59
Divizionara secunda Alro Slatina a sustinut sambata primul meci amical din aceasta pauza competitionala.

Pe stadionul din Piatra Olt, gruparea pregatita de Dan Oprescu a intalnit castigatoarea fazei judetene a Cupei Romaniei, Inter Markus Slatina.

In acest prim amical tehnicianul formatiei de la malul Oltului a folosit majoritatea juniorilor si jucatorii veniti in probe. La finalul jocului, Alro a reusit sa se impuna cu scorul de 3-1 prin golurile reusite de Draskovic, Stefanita si

FC Bals isi continua pregatirile

Luni, 12 August 2013, ora 18:06
In programul de antrenament au fost incluse cate doua sedinte de pregatire pe zi, dimineata s-a pus accent pe acumulari fizice, iar dupa-amiaza s-a lucrat cu mingea antrenamente tehnico-tactice.

FC Bals a efectuat si doua jocuri amicale cu doua echipe de Liga a IV-a, pe care le-a invins cu scoruri categorice, 8-1 in primul joc cu echipa locala Flacara Horezu si 13-3 cu Stiinta Turceni. Cele mai multe goluri, la aceste jocuri amicale, au fost marcate de Cristi Niculescu. Dupa revenirea din

Remiza pentru divizionara secunda in amicalul cu FC Bals

Luni, 22 Iulie 2013, ora 00:12
Alro Slatina a disputat vineri, pe stadionul din Piatra Olt, cel de-al treilea meci amical din aceasta pauza competitionala. Dupa victoriile cu Inter Markus Coteana si Atletic Bradu, elevii lui Dan Oprescu au evoluat contra nou-promovatei in liga a III-a, FC Bals.

Tehnicienii celor doua echipe au decis ca meciul sa se dispute pe parcursul a trei reprize de cate 30 de minute pentru a urmari majoritatea jucatorilor aflati in loturile celor doua grupari. Dupa 90 de minute de joc partida s-a

FC Olt, victorie in primul meci amical al iernii

Luni, 04 Februarie 2013, ora 02:00
Dan Oprescu a rulat intreg lotul aflat la dispozitie, iar cei din International Brebeni au evoluat in toate cele 90 de minute cu aproape aceeasi garnitura, tehnicianul celor din Brebeni, Constantin Vlad, efectuand doar patru schimbari.

Constantin Vlad spunea inaintea confruntarii ca la nivelul lotului de jucatori pot aparea probleme, unii dintre jucatori neputand sa vina la meci datorita unor probleme.

FC Olt Slatina si-a dominat adversarul in prima repriza, insa nu a reusit sa puncteze,

FC Olt, meci de pregatire cu CSM Ramnicu Valcea

Marti, 05 Martie 2013, ora 20:06
Pregatirea condusa de principalul Dan Oprescu a fost dura, bazata pe acumulari fizice. Ambele combatante stau in prima etapa a returului de campionat din cadrul seriei a doua a esalonului secund de fotbal, si din acest motiv se vor duela intr-un amical, sambata, pe terenul din Rm. Valcea. FC Olt Slatina nu va juca in primele doua etape de campionat deoarece ar fi trebuit sa intalneasca, in ordine, Politehnica Timisoara si Vointa Sibiu, ambele retrase din serie. Valoarea lotului echipei din

FC Olt a remizat cu Mioveni

Joi, 21 Februarie 2013, ora 04:14
Divizionara secunda FC Olt Slatina a terminat la egaliate, scor 0-0, partida amicala, disputata ieri, la Stefanesti, in compania echipei CS Mioveni. Antrenorul oltenilor, Dan Oprescu, a mizat pe urmatorii jucatori: Bordea - Dima, Serban, Cosic, Giurca - A. David, Bancu, Valcica, Ene - Polgar, Al. Marin. Au mai jucat: Bugiu - Anghelina, Chircan, Cosic, Cuedan, Riosanu, Quist,

FC Olt, remiza alba in amicalul contra formatiei CS Mioveni

Miercuri, 20 Februarie 2013, ora 20:02
Cantonamentul clubului oltean se va desfasura intre 24 februarie si 5 martie, in statiunea montana Poiana Brasov. Pe langa confruntarea amicala incheiata la egalitate, contra celor de la CS Mioveni, elevii antrenorului Dan Oprescu au mai sustinut patru partide de verificare, impotriva unor adversari precum: International Brebeni (Liga a IV-a, 2-0), SCM Pitesti (Liga a III-a, 0-0), FC Arges (Liga a II-a, 1-2) si Atletic Bradu (Liga a IV-a, 6-0). La revenirea din cantonament, gruparea din Slatina

FC Olt, amical cu Mioveni

Miercuri, 20 Februarie 2013, ora 04:13
Divizionara secunda FC Olt Slatina va sustine astazi, de la ora 11.00, o partida amicala in compania colegei de serie CS Mioveni, confruntarea urmand sa se desfasoare pe terenul de la Stefanesti (Arges). In urma acestui test, antrenorul oltenilor va stabili lotul de jucatori cu care va pleca in cantonamentul de la Poiana Brasov, programat in intervalul 24 februarie - 5 martie.
Conducerea gruparii de pe malul Oltului si staff-ul tehnic au decis

FC Olt, amical cu International Brebeni

Miercuri, 30 Ianuarie 2013, ora 20:07
Pana in acest moment, Dan Oprescu a condus sedintele de antrenament la baza sportiva "Metalurgistul", iar la echipa nu este niciun jucator nou. La capitolul plecari, FC Olt Slatina s-a despartit in aceasta pauza competitionala de fotbalistii care aveau contracte mari si care n-au dat randamentul asteptat de conducere in turul de campionat al seriei a doua din esalonul secund. Jucatori precum Velcovici, Vigariu, Sandulescu sau Corcoveanu n-au mai fost doriti la gruparea slatineana. Atat

FC Olt si-a stabilit partenerii de joaca

Joi, 13 Decembrie 2012, ora 10:10
Divizionara secunda FC Olt Slatina si-a stabilit programul de iarna si o parte dintre adversarii din partidele de verificare pe care le va sustine in perioada precompetitionala.

Antrenorul Corneliu Papura va striga catalogul pe 21 ianuarie, la trei zile de la reunire fiind programata vizita medicala la Policlinica pentru Sportivi din Craiova, in planul oltenilor figurand si un cantonament montan, in perioada 11-22 februarie, probabil la Poiana

Trei victorii, trei infrangeri si doua remize obtinute de Alro in amicale

Miercuri, 20 Martie 2013, ora 00:13
Week-endul acesta se va desfasura cea de-a treia etapa a returului de campionat din cadrul ligii a II-a. In aceasta runda cu numarul XVIII va evolua si Alro Slatina, dupa ce in primele doua nu a avut meciuri programate.

In primul meci oficial din acest an fotbalistii pregatiti de Dan Oprescu vor juca in compania celor de la FC Maramures Universitar Baia Mare. Disputa pe care slatinenii o vor juca in deplasare va fi una cu miza pentru ambele formatii, care se afla in subsolul clasamentului si

Oficialii de la FC Olt au perfectat sapte partide de verificare

Luni, 21 Ianuarie 2013, ora 00:05
Intre 24 februarie si 5 martie slatinenii vor sustine un stagiu de pregatire centralizata in statiunea montana Poiana Brasov. Pana in acest moment, nu au aparut schimbari la nivelul lotului de jucatori.

Oficialii clubului oltean au perfectat pana acum sapte amicale, cinci dintre acestea se vor disputa inainte de plecarea in cantonament, iar doua la revenirea de la Poiana Brasov. Jucatorii gruparii din Slatina vor da piept cu: FC Bals - 2 februarie, SCM Pitesti - 9 februarie, FC Arges - 12

Alro Slatina, ultima pozitie dupa meciurile din prima etapa

Luni, 11 Martie 2013, ora 00:11
Week-endul trecut s-a dat startul returului si in cel de-al doilea esalon fotbalistic. Gruparea olteana Alro Slatina nu a avut meci programat in aceasta runda datorita retragerii a doua formatii din seria a II.

Echipa antrenata de Dan Oprescu a sustint o partida amicala contra celor de la CSM Ramnicu Valcea. Meciul de verificare a fost pierdut de slatineni cu scorul de 1-0. Valcenii au punctat pe tabela de marcaj inca din startul intalnirii. Costin Stoica a reusit sa marcheze la doar doua

Prima victorie pentru Alro intr-un amical cu o echipa de liga a II-a

Luni, 18 Martie 2013, ora 00:12
Alro Slatina a disputat sambata ultimul meci de verificare inainte de startul returului de campionat. De la ora 11:00, fotbalistii olteni au intalnit pe stadionul din Piatra Olt colega de serie Damila Maciuca. Jucatorii antrenati de Dan Oprescu au reusit sa se impuna cu scorul de 2-1.

Tehnicianul slatinenilor a inceput meciul cu un 11 pe care probabil il va trimite pe teren la primul meci oficial din acest an, in timp ce antrenorul valcenilor a introdus in teren fotbalistii care nu au