Rezultatele 31 - 60 din 110 (0.474 secunde)

Articole despre "olt slatina meci fc bihor"

FC Olt, acasa cu Olimpia Satu Mare: duel interesant!

Joi, 23 Octombrie 2014, ora 16:12
FC Olt primeste vizita unui adversar care nu sta nici el bine in clasamentul seriei si are nevoie de puncte pentru a iesi din zona minata. Cele doua formatii sunt despartite in acest moment de doar un loc si nu concep sa mai faca pasi gresiti pana la finalul stagiunii de toamna.

Altfel spus, duelul de pe arena "1 Mai" va opune doua echipe aflate pe locurile sapte si noua. Un joc pentru supravietuire si puncte, asa poate fi caracterizata intalnirea dintre FC Olt si Olimpia Satu Mare. Trupa

In continuare fara victorie ...

Luni, 06 Octombrie 2014, ora 00:11
Gruparea locala FC Olt Slatina a evoluat in etapa programata week-endul acesta pe propriul teren. Sambata, pe stadionul "1 Mai", slatinenii au primit vizita celor de la CS Mioveni.

La finalul jocului din runda cu numarul sase fotbalistii antrenati de Dan Oprescu continua sa nu aiba nici o victorie obtinuta de la startul sezonului competitional. Acestia s-au inclinat cu 2-0 in fata jucatorilor pregatiti de slatineanul Claudiu Niculescu. Formatia oaspete a marcat cate un gol pe repriza si a

FC Olt Slatina, o noua infrangere. 0-1 cu ASA Targu Mures

Luni, 12 Mai 2014, ora 00:12
Dupa intermediara de miercuri cand a evoluat pe teren propriu, FC Olt Slatina a jucat week-endul acesta in deplasare la Targu Mures, cu ASA din localitate.

La finalul confruntarii desfasurate sambata seara, elevii lui Dan Oprescu au suferit o noua infrangere. La ultimul meci din turul play-off-ului oltenii s-au inclinat cu 1-0 si raman fara punct obtinut. In prima parte a intalnirii ambele formatii si-au creat ocazii de gol, insa fara rezultat pe tabela de marcaj. Gruparea de la malul

FC Olt Slatina trebuie sa obtina un rezultat pozitiv pentru a ramane aproape de play-off

Vineri, 21 Martie 2014, ora 00:12
FC Olt Slatina continua seria meciurilor cu formatiile implicate in lupta pentru play-off. Dupa ASA Targu Mures, slatinenii intalnesc in deplasare FC Olimpia Satu Mare intr-un meci contand pentru etapa a XIX-a.

Confruntarea dintre cele doua formatii va avea loc vineri, cu incepere de la ora 16:00, pe stadionul "Olimpia" din localitate. Oltenii au un moral bun dupa succesul de pe teren propriu cu Targu Mures insa vor avea mult de munca pentru a scoate un rezultat pozitiv. Jucatorii antrenati

FC Olt Slatina - FC Universitatea, pas. Craiovenii nu s-au prezentat

Luni, 03 Martie 2014, ora 00:12
Startul meciurilor oficiale din liga a II-a a fost asteptat de multi, insa la Slatina s-a spus pas. FC Olt ar fi trebuit sa dispute primul meci oficial din acest an sambata, de la orele 11:00, pe stadionul "1 Mai".

Gruparea locala ar fi trebuit sa evolueze contra celor de la FC Universitatea Craiova in prima etapa din noul an. Meciul nu a avut loc pentru ca formatia patronata de Adrian Mititelu a ales sa nu se prezinte la malul Oltului. La ora la care trebuiau sa intalneasca gruparea

FC Olt Slatina, nevoita sa castige la Motru pentru a pastra sanse la play-off

Vineri, 28 Martie 2014, ora 03:12
FC Olt Slatina continua parcursul din cadrul esalonului secund cu un meci in deplasare. Dupa infrangere suferita in cadrul etapei intermediare de miercuri, slatinenii merg la Motru pentru a se duela cu Minerul din localitate.

Partida dintre cele doua echipe se va disputa sambata cu incepere de la ora 11:00. Pentru jucatorii antrenati de Dan Oprescu meciul se anunta unul destul de dificil, pentru ca au nevoie de toate cele trei puncte puse in joc pentru a mentine sansele de accedere in

FC Olt Slatina a castigat trei puncte importante, acasa, cu ASA Targu Mures

Luni, 17 Martie 2014, ora 00:11
FC Olt Slatina a castigat in week-end primul meci oficial din acest an pe teren. Sambata, pe stadionul "1 Mai", oltenii au primit vizita formatiei ASA Targu Mures, echipa care are ca obiectiv promovarea pe prima scena a fotbalului romanesc.

Desi aveau in fata un adversar puternic care a transferat in pauza competitionala jucatori cu multe meciuri in Liga I, fotbalistii pregatiti de Dan Oprescu au reusit sa produca surpriza. Gruparea de la malul Oltului a reusit sa se impuna cu 1-0 impotriva

FC Olt Slatina a pierdut primul duel pentru play-off in deplasare la Resita

Luni, 10 Martie 2014, ora 00:11
FC Olt Slatina a pierdut primul meci oficial disputat pe teren in acest an. Jucatorii pregatiti de Dan Oprescu au evoluat in deplasare pe terenul celor de la Metalul Resita.

Slatinenii aveau nevoie de un rezultat pozitiv in aceasta confruntare pentru a se mentine aproape de locurile care duc in play-off, dar nu au reusit sa revina cu puncte din prima deplasare a anului. Jucatorii olteni au pierdut cu 2-0 meciul contand pentru etapa a XVI-a a ligii a II-a, seria B. Gruparea de la malul

FC Olt Slatina este in play-off

Luni, 07 Aprilie 2014, ora 00:11
FC Olt Slatina a castigat partida programata week-endul trecut in deplasare si a reusit sa obtina biletele pentru participarea in play-off cu o etapa inainte de finalul sezonului.

Slatinenii s-au impus pe terenul celor de la UTA Arad cu scorul de 3-2 si coroborat cu rezultatele inregistrate in aceasta runda nu mai pot cobori sub locul sase. Dupa victoria in fata aradenilor si asigurarea prezentei in play-off , elevii lui Dan Oprescu si-au indeplinit obiectivul pentru acest sezon

FC Olt are nevoie de toate puncte de la Arad pentru a se mentine pe loc de play-off

Vineri, 04 Aprilie 2014, ora 00:13
FC Olt Slatina continua lupta pentru play-off la sfarsitul acestei saptamani, cand are programat joc in deplasare. Slatinenii vor evolua sambata de la ora 11:00 la Arad intr-un meci destul de important pentru ocuparea unuia dintre locurile 1-6.

Jucatorii antrenati de Dan Oprescu trebuie sa obtina toate cele trei puncte puse in joc pentru a pastra distanta fata de urmatoarele echipe care doresc sa intre in play-off. In acest moment gruparea de la malul Oltului se afla pe pozitia a sasea si

Primul pas spre play-off. Minerul Motru - FC Olt Slatina 1-3

Luni, 31 Martie 2014, ora 00:11
FC Olt Slatina a facut week-endul acesta un pas important pentru accederea in play-off. Gruparea locala a evoluat in deplasare pe terenul celor de la Minerul Motru, de unde a revenit cu toate cele trei puncte puse in joc.

Meciul disputat sambata nu a fost unul usor pentru jucatorii antrenati de Dan Oprescu, care nu au repetat evolutiile bune din ultimele jocuri. Cu toate acestea, slatinenii s-au impus cu 3-1 in fata ultimei clasate si au facut un pas important spre accederea in play-off.

Slatinenii au trecut la pas de FC Bihor

Luni, 14 Aprilie 2014, ora 04:15
FC Olt Slatina si-a confirmat statutul de favorita in disputa de sambata, de pe teren propriu, cu FC Bihor Oradea, impunandu-se cu 2-0.

Oltenii au deschis scorul in minutul 27, prin Bardu, fostul component al CSU Craiova trimitand cu capul mingea in poarta, dupa ce in faza premergatoare goalkeeperul oradenilor respinsese in fata o "torpila" a lui Anghelina din lovitura libera. Tabela a "inchis-o" Ionescu inca din minutul 53, cand a transformat cu precizie un

FC Olt debuteaza cu CSU Craiova si incheie cu Targu Mures play-off-ul. Programul complet

Luni, 14 Aprilie 2014, ora 20:04
FC Olt Slatina va evolua in prima etapa din play-off in deplasare. Fotbalistii pregatiti de Dan Oprescu vor intalni, vineri, la Craiova, CS Universitatea din localitate, echipa aflata pe primul loc in acest moment.

In primul joc de acasa gruparea de la malul Oltului ii va intalni pe cei de la Metalul Resita care, in campionat, au plecat invinsi de pe stadionul "1 Mai". Oltenii vor merge apoi la Bistrita pentru a se duela cu Gloria din localitate, pentru ca apoi sa primeasca vizita celor de

FC Universitatea asteapta reprogramarea meciului cu FC Olt

Marti, 04 Martie 2014, ora 00:13
Week-endul trecut a fost programata prima etapa a campionatului din acest an.

FC Olt Slatina trebuia sa joace pe teren propriu cu FC Universitatea Craiova, insa oaspetii au ales sa nu se prezinte la meci.

Acestia spun ca sunt in urma cu pregatirea fizica dupa ce s-au antrenat in mai multe locatii, niciunul nefiind corespunzator. Oficialii de la clubul doljean au anuntat ca au trimis o solicitare la Federatia Romana de Fotbal prin care cer reprogramarea primelor doua meciuri din acest an.

FC Olt Slatina a obtinut ultimul punct al anului in deplasare cu Gloria Bistrita

Luni, 02 Decembrie 2013, ora 00:12
FC Olt Slatina a reusit sa scoata un rezultat de egalitate in ultimul joc din acest an. Elevii lui Dan Oprescu au evoluat sambata in deplasare pe terenul gruparii Gloria Bistrita, una dintre candidatele la promovare.

Slatinenii au reusit sa obtina un punct in urma remizei albe inregistrate pe stadionul "Jean Padureanu". Gruparea de la malul Oltului a avut o prestatie buna contra echipei neinvinse pe teren propriu in acest sezon. Gazdele puteau deschide scorul in minutul 22, insa lovitura de

FC Olt Slatina merge la Ramnicu Valcea pentru primul meci al returului

Vineri, 15 Noiembrie 2013, ora 00:12
FC Olt Slatina va evolua in primul meci al returului de campionat in deplasare la Ramnicu Valcea, in compania formatiei CSM. Partida dintre cele doua grupari se va disputa pe stadionul "Municipal", sambata cu incepere de la ora 11:00.

Meciul se anunta unul destul de disputat pentru ca ambele formatii isi doresc un rezultat pozitiv. Elevii lui Claudiu Nculescu au ca obiectiv in acest sezon promovarea in liga I si nu au voie sa faca pasi gresiti avand in vedere ca la finalul turului acestia se

FC Olt Slatina revine cu un punct de la Oradea

Luni, 11 Noiembrie 2013, ora 00:12
FC Olt Slatina a evoluat in cadrul etapei a XI-a in deplasare la Oradea, contra celor de la FC Bihor. Meciul s-a disputat pe stadionul "Iuliu Bodola" sambata de la ora 11:00, iar la final cele doua echipe si-au impartit cate un punct.

Slatinenii veneau dupa doua succese consecutive si voiau sa-l obinta si pe al treilea, insa la finalul partidei tabela a indicat scorul de 1-1. In prima parte a jocului niciuna dintre formatiile trimise in teren de cei doi antrenori nu si-a creat ocazii clare

FC Olt Slatina vrea a doua victorie consecutiva in meciul cu UTA Arad

Miercuri, 06 Noiembrie 2013, ora 00:12
FC Olt Slatina va evolua astazi in cadrul etapei intermediare pe propriul teren, acolo unde vor primi vizita celor de la UTA Arad.

Slatinenii spera sa obtina toate cele trei puncte din acest joc, care sa-i urce in clasament.

Elevii lui Dan Oprescu au un moral bun inaintea acestui joc dupa ce in runda a IX-,a disputata sambata tot acasa, au reusit sa castige jocul cu Minerul Motru la scor de neprezentare. Oltenii vor sa-si treaca in cont cea de-a doua victorie consecutiva in partida care

FC Olt Slatina, trei puncte acumulate dupa meciul cu Minerul Motru

Luni, 04 Noiembrie 2013, ora 03:11
FC Olt Slatina a obtinut o victorie importanta in etapa a noua a campionatului ligii secunde. Slatinenii au castigat jocul de sambata in care au primit vizita celor de la Minerul Motru la scor de neprezentare.

Cu mare nevoie de puncte inaintea acestei runde pentru a se mentine alaturi de echipele din prima partea a clasamentului, elevii lui Dan Oprescu au inceput bine meciul de pe stadionul "1 Mai".

Prima ocazie a primelor 45 de minute a venit la un sfert de ora de la startul jocului in

FC Olt Slatina primeste vizita Minerului Motru, ultima clasata

Vineri, 01 Noiembrie 2013, ora 00:12
FC Olt Slatina vrea sa obtina un rezultat pozitiv in etapa a IX-a a campionatului ligii a II-a, in care va evolua pe propriul teren. Slatinenii vor primi sambata vizita celor de la Minerul Motru, echipa aflata pe ultima pozitie a clasamentului.

Elevii lui Dan Oprescu vor sa faca uitat meciul din etapa trecuta de la Craiova, cand au pierdut contra lui CS Universitatea chiar daca au evoluat aproape tot meciul in superioritate numerica si au si condus din minutul trei al jocului. Gruparea

FC Olt Slatina revine cu un punct de la Targu Mures, dupa ce a evoluat 53 de minute in inferioritate

Joi, 24 Octombrie 2013, ora 00:12
FC Olt Slatina a evoluat ieri la Targu Mures intr-o partida restanta din etapa a VI-a, contra formatiei ASA din localitate. Elevii lui Dan Oprescu au terminat la egalitate partida in care au evoluat 53 de minute in inferioritate numerica. Meciul a avut un inceput bun, insa niciuna dintre echipe nu a reusit sa fructifice ocaziile pe care si le-au creat.

La doar 20 de minute de la startul jocului slatinenii au fost nevoiti sa faca si prima modificare dupa ce fundasul central Cosmin Crusoveanu

FC Olt Slatina intalneste in deplasare ASA Targu Mures

Miercuri, 23 Octombrie 2013, ora 00:13
FC Olt Slatina va evolua astazi la Targu Mures contra echipei locale ASA, intr-un meci restanta. Partida care trebuia sa se dispute saptamana trecuta se va disputa cu incepere de la ora 15.00 pe stadionul "Transil" si nu va fi televizata.

Jucatorii antrenati de Dan Oprescu vor sa revina neinvinsi de la Targu Mures pentru a nu-si complica situatia in clasament. Gruparea locala vine dupa o remiza inregistrata sambata pe teren propriu cu nou-promovata Olimpia Satu Mare. Nici adversarii

FC Olt joaca primul meci oficial pe teren in deplasare la Resita

Vineri, 07 Martie 2014, ora 00:13
Desi startul ultimelor meciuri ramase de disputat din acest sezon s-a dat inca de saptamana trecuta, FC Olt Slatina va juca primul meci pe teren week-end-ul acesta.

FC Universitatea Craiova nu s-a prezentat pe stadionul "1 Mai" de ziua martisorului, iar meciul nu a mai avut loc, centralul intalnirii fluierand finalul dupa 15 minute. In cea de-a doua etapa din acest an, jucatorii antrenati de Dan Oprescu vor evolua in deplasare, unde vor incepe seria meciurilor cu implicatii pentru play-off.

"Speranta", cuvantul de ordine la FC Olt Slatina

Vineri, 06 Septembrie 2013, ora 00:13
"Tinta noastra primordiala este play-off-ul", "vom da totul pe teren", "sper sa demonstram din prima etapa ca avem valoare" - sunt doar cateva dintre afirmatiile jucatorilor de la FC Olt Slatina inainte de primul meci oficial al noului campionat.

Cu o echipa schimbata aproape in totalitate fata de sezonul trecut, gruparea locala are ca obiectiv terminarea in primele sase echipe, mergand astfel in play-off.

Dupa toate intamplarile petrecute in aceasta vara, fotbalul de esalon secund revine

FC Olt Slatina revine cu o remiza dupa doua saptamani de pauza

Luni, 21 Octombrie 2013, ora 00:12
Dupa doua saptamani de pauza, FC Olt Slatina a intalnit sambata Olimpia Satu Mare, pe stadionul "1 Mai". Desi au avut mai mult timp la dispozitie pentru a pregati partida din cadrul etapei a VII-a, elevii lui Dan Oprescu nu au reusit decat un rezultat de egalitate.

Cu putine faze de poarta notabile pe tot parcursul, meciul s-a incheiat 0-0. Tehnicianul slatinenilor a inceput jocul din week-end cu aceeasi formula cu care a castigat disputa cu Metalul Resita. De aceasta data insa formula nu a

FC Olt Slatina primeste vizita Olimpiei Satu Mare

Vineri, 18 Octombrie 2013, ora 00:01
FC Olt Slatina are un nou meci programat in cadrul campionatului esalonului secund dupa doua saptamani de pauza. Slatinenii nu au jucat runda trecuta cand trebuiau sa intalneasca ASA Targu Mures datorita faptului ca echipa adversa avea jucatori la nationala de tineret a tarii noastre, iar meciul a fost reprogramat pentru data de 23 octombrie.

Astfel, oltenii vor evolua in etapa a saptea pe propriul teren cu Olimpia Satu Mare. Jucatorii antrenati de Dan Oprescu spera sa obtina toate cele trei

FC Olt Slatina vrea cea de-a doua victorie cu CS Mioveni din acest sezon

Vineri, 22 Noiembrie 2013, ora 00:13
FC Olt Slatina va evolua in cea de-a doua etapa a returului de campionat pe propriul teren, sambata, cu incepere de la ora 11:00. Pe stadionul "1 Mai" slatinenii vor primi vizita celor de la CS Mioveni, echipa pe care au reusit sa o invinga in turul campionatului cu scorul de 1-0.

Desi un meci nu seamana cu celalalt, elevii lui Dan Oprescu vor sa castige toate cele trei puncte puse in joc si sa ajunga la cea de-a doua victorie din acest sezon in fata argesenilor. Oaspetii vin cu un alt

FC Olt Slatina vrea sa-si revina dupa doua esecuri in meciul cu Metalul Resita

Vineri, 04 Octombrie 2013, ora 00:13
FC Olt Slatina va incerca sa obtina cel putin un punct in etapa ce urmeaza sa se desfasoare la sfarsitul acestei saptamani dupa ce in ultimele doua jocuri oltenii au inregistrat tot atatea esecuri.

Dupa ce au pierdut contra celor de la Gloria Bistrita si Universitatea Craiova, jucatorii de la malul Oltului spera sa obtina un rezultat pozitiv sambata. In partida care se va desfasura pe stadionul "1 Mai" cu incepere de la ora 11:00, slatinenii vor primi vizita formatiei CS Metalul Resita.

FC Olt Slatina a pierdut in urma unei faze fixe lucrata la antrenamente

Luni, 18 Noiembrie 2013, ora 00:11
FC Olt Slatina a intalnit sambata in deplasare CSM Ramnicu Valcea, intr-un meci contand pentru etapa a XII-a. Elevii lui Dan Oprescu au pierdut la limita, scor 1-0, in urma unui gol reusit de Negut dupa o faza fixa lucrata la antrenamente de Claudiu Niculescu.

In prima parte a jocului disputat pe stadionul "Municipal" slatinenii nu au prea contat in atac, iar gazdele au avut initiativa inca din primele minute.

Prima ocazie de gol a venit in minutul 32, atunci cand Barbulescu a tras pe

FC Olt Slatina, esec in fata Universitatii Craiova

Luni, 30 Septembrie 2013, ora 00:11
FC Olt Slatina a inregistrat un nou esec in runda cu numarul patru a campionatului, dupa cel cu Gloria Bistrita din etapa trecuta. Slatinenii au evoluat la Severin contra celor de la Universitatea Craiova, intr-un joc pe care l-au pierdut cu scorul de 2-0.

Prima partea a intalnirii nu a fost una tocmai spectaculoasa, ambele echipe ducand o lupta mai mult la mijlocul terenului. In primele 45 de minute niciuna dintre echipe nu si-a creat vreo faza importanta de a marca. La iesirea de la cabine,