Rezultatele 121 - 150 din 581 (0.270 secunde)

Articole despre "slatina meci deplasare"

Inter Markus Slatina, o noua victorie, Recolta doar egal

Luni, 22 Aprilie 2013, ora 00:11
Etapa cu surprize in acest week-end in campionatul judetean.

Liderul clasamentului, Recolta Stoicanesti, nu a reusit decat o remiza alba in deplasarea de la Iancu Jianu. Fotbalistii antrenati de Nicu Florescu au terminat 0-0 meciul din deplasarea de pe terenul formatiei aflate in subsolul clasamentului. Derby-ul acestei runde s-a disputat la Bals, acolo unde FC din localitate a primit vizita celor de la AS Milcov. Elevii lui Ionel Teodosescu conduceau cu 3-0 in minutul 85, cand jucatorii

CSM Slatina a castigat duelul de pe teren propriu cu CS Timisoara

Marti, 05 Martie 2013, ora 00:12
CSM Slatina a evoluat duminica in etapa a XVIII-a pe propriul teren.

Handbalistele oltence au primit vizita gruparii CS Timisoara in partida disputata in sala de sport a Liceului cu Program Sportiv. Elevele cuplului de antrenori Gavril Kozma si Iulia Pasarica aveau nevoie de victorie dupa cele doua infrangeri suferite in deplasare.

Cei doi tehnicieni au introdus echipa de baza la inceputul meciului, iar dupa 15 minute in care aveau un avantaj de patru goluri au schimbat majoritatea

CSM Slatina a pierdut disputa cu SC Muresul Targu Mures

Marti, 26 Februarie 2013, ora 00:13
CSM Slatina a pierdut partida disputata duminica din cadrul campionatului Diviziei A la handbal feminin. Oltencele au evoluat in deplasare la Targu Mures contra formatiei locale SC Muresul.

CSM Slatina a evoluat la Targu Mures si cu trei jucatoare in teren. Antrenoarea Iulia Pasarica a declarat ca partida a fost destul de grea insa jucatoarele sale au facut-o si mai grea prin ratarile pe care le-au avut. Aceasta nu a vrut sa comenteze arbitrajul insa a spus ca nu toate eliminarile au fost

LPS Slatina joaca acasa, CSS Caracal va evolua in deplasare

Vineri, 22 Februarie 2013, ora 00:13
Week-endul acesta se va desfasura o noua etapa din cadrul campionatului de junioare I.

Cele doua formatii ale judetului nostru au si ele meciuri programate in aceasta runda.

Daca LPS Slatina va evolua pe teren propriu contra celor de la LPS Banatul Timisoara, CSS Caracal va juca in deplasare pe terenul gruparii CSS Petrosani. Partidele din etapa a X-a se vor desfasura sambata, cu incepere de la ora 11:30. Handbalistele pregatite de Larisa Olteanu incearca a noua victorie consecutiva in

CSM Slatina va evolua in deplasare la Targu Mures

CSM Slatina va sustine in acest week-end un nou meci din cadrul campionatului Diviziei A la handbal feminin.

Dupa ce etapa trecuta oltencele nu au avut meci programat datorita retragerii unei echipe, acum vor juca in deplasare. Sportivele pregatite de cuplul de antrenori Gavril Kozma si Iulia Pasarica vor intalni la Targu Mures gruparea locala Muresul. Confruntarea dintre cele doua echipe va avea loc duminica, cu incepere de la ora 11:00. Inaintea acestei dispute slatinencele ocupa pozitia a

CSM Slatina, victorie cu Resita si infrangere cu Deva

Marti, 09 Aprilie 2013, ora 00:13
Joi s-a reluat Campionatul Diviziei A la handbal feminin dupa o pauza de aproximativ o luna de zile. In meciul disputat in cadrul etapei cu numarul XX, CSM Slatina a evoluat pe propriul teren, unde a primit vizita formatiei Universitatea Resita.

In sala de sport a Liceului cu Program Sportiv, elevele cuplului de antrenori Gavril Kozma si Iulia Pasarica s-au impus cu scorul de 31-19. Slatinenecele nu au avut un meci greu, iar la pauza aveau noua goluri avans, scor 16-7.

Dupa aceasta

Meciuri dificile pentru CSM Slatina si CSS Caracal

Miercuri, 20 Februarie 2013, ora 20:02
Elevele cuplului de antrenori Kozma-Pasarica ocupa in acest moment pozitia a cincea a ierarhiei, cu 16 puncte stranse, la patru lungimi in spatele adversarei din runda actuala, SC Muresul Tg. Mures. Meciul va avea loc duminica, in sala din Tg. Mures. Antrenoarea secunda de la CSM Slatina, Iulia Pasarica, a declarat ca meciul din aceasta etapa este foarte important, si ca echipa s-a pregatit bine, in vederea obtinerii celor doua puncte puse in joc.

CSS Caracal va juca in deplasare, pe terenul

Liga a IV-a. FC Bals intalneste "lanterna rosie" in cadrul etapei intermediare

Luni, 20 Mai 2013, ora 20:11
FC Bals are in acest moment 69 de puncte acumulate, si beneficiaza de un program mai usor fata de principala contracanditata in vederea castigarii titlului judetean, Recolta Stoicanesti. Etapa trecuta, gruparea de pe "Oltet" a zdrobit formatia de penultimul loc al seriei, Viitorul Rusanesti, cu scorul de 8-1. In partida de miercuri, echipa din Bals are parte de o deplasare impotriva unui adversar mai mult decat accesibil, "lanterna rosie" a ierarhiei, Recolta Urzica. Ocupanta pozitiei secunde,

Inter Markus Slatina a fost invinsa de Recolta Stoicanesti in deplasare

Marti, 19 Februarie 2013, ora 03:12
Gruparile de liga a IV-a isi continua in aceste zile pregatirile pentru startul returului de campionat. Formatiile din acest esalon au sustinut si cateva meciuri amicale.

La Stoicanesti, echipa locala Recolta a primit vizita celor de la Inter Markus Slatina. La finalul partied, fotbalistii pregatiti de Nicu Florescu s-au impus in fata jucatorilor antrenati de Valentin Turiac cu scorul de 5-2. Pentru oaspeti au maracat Ionut Bica si Valentin Oprea, in timp ce pentru gazde au punctat Radulescu,

Recolta Stoicanesti si FC Bals, despartite doar de un punct

Vineri, 10 Mai 2013, ora 00:12
Lupta pentru castigarea titlului judetean continua si in acest week-end.

Dupa etapa intermediara de miercuri, diferenta dintre primele doua clasate ramane la fel. FC Bals a castigat cu 2-1 in deplasarea de la Olimpia Rotunda si se mentine pe pozitia secunda, la un punct in spatele liderului Recolta Stoicanesti. Fotbalistii lui Nicu Florescu au castigat si ei pe teren propriu contra gruparii Avantul Coteana, scor 3-1.

Pe pozitia a treia a urcat AS Milcov, care a reusit scorul etapei acasa

CSM Slatina, prima deplasare din retur la Alba Iulia

Vineri, 08 Februarie 2013, ora 00:13
CSM Slatina va evolua in week-end in prima deplasare din acest retur de campionat. Handbalistele slatinence se vor deplasa la Alba Iulia pentru a se infrunta cu ocupanta pozitiei a VI-a, HC Alba Sebes.

Confruntarea dintre cele doua grupari se va desfasura duminica, cu incepere de la ora 11:00. Sportivele pregatite de cuplul de antrenori Gavril Kozma si Iulia Pasarica au un moral bun dupa victoria din prima etapa contra gruparii CSS Caracal. Oltencele spera sa faca o figura frumoasa si sa se

Inter Slatina, dupa puncte la Rotunda

Joi, 07 Martie 2013, ora 20:04
Inter Slatina a fost una dintre cele mai active formatii ale esalonului pe piata transferurilor in aceasta pauza competitionala. Slatinenii si-au intarit lotul cu fotbalisti valorosi, cu experienta la nivelul ligilor superioare. Desi este nou infiintata, gruparea din Slatina progreseaza rapid, in chiar primul an de la formare ocupand o pozitie decenta a clasamentului, a cincea, cu 30 de puncte acumulate. Oficialii echipei au anuntat ca pentru viitor se doreste formarea unei echipe puternice,

FC Olt, joc important pe terenul gruparii CS Mioveni

Miercuri, 17 Aprilie 2013, ora 00:02
Punctele puse in joc sunt extrem de importante pentru elevii antrenorului Dan Oprescu, deoarece formatia din Slatina este in acest moment ultima clasata a ierarhiei, cu doar 13 puncte acumulate in aceasta editie de campionat.

In partida din ultima etapa, FC Olt a remizat in fata propriilor suporteri, scor 1-1, impotriva echipei de pe cea de-a doua treapta a podiumului, ACS Poli Timisoara. Formatia gazda si-a dominat adversara, insa Poli a izbutit sa egaleze la ultima faza a meciului,

Liga a IV-a. Favoritele s-au impus in etapa a XXIII-a

Luni, 15 Aprilie 2013, ora 18:02
Liderul ierarhiei, Recolta Stoicanesti, a evoluat in deplasare, impotriva unui adversar aparent modest, Viitorul Rusanesti. Desi formatia din Rusanesti este penultima clasata, cei din Stoicanesti s-au impus greu, la limita, scor 1-0. Gratie acestui succes elevii antrenorului Nicu Florescu pastreaza avansul de trei lungimi fata de principala urmaritoare, FC Bals, clasata pe cea de-a doua treapta a podiumului. Balsenii au primit in runda actuala vizita slatinenilor de la Inter Markus,

CSM Slatina a invins Energetic Ramnicu Valcea in primul meci de verificare

Luni, 14 Ianuarie 2013, ora 00:11
CSM Slatina se afla in aceste zile in statiunea Caciulata, acolo unde isi desfasoara stagiul de pregatire centralizata.

Sportivele pregatite de cuplul Gavril Kozma si Iulia Pasarica au disputat vineri, de la ora 12:00, primul meci de verificare din acest an. Handbalistele de la malul Oltului s-au deplasat la Ramnicu Valcea pentru a intalni gruparea locala Energetic. Dupa ce la pauza conduceau la trei goluri diferenta scor 18-15, la finalul confruntarii sportivele slatinence au reusit sa se

Alro, invinsa de Luceafarul Oradea in minutele de prelungire

Luni, 20 Mai 2013, ora 00:11
Alro Slatina spera sa revina cu puncte sambata din deplasarea de la Oradea, unde s-a confruntat in cadrul etapei a XXVII-a cu Luceafarul. Jucatorii antrenati de Dan Oprescu au pierdut insa partida in minutele de prelungire.

Gruparea de la malul Oltului a inceput bine meciul si la 12 minute de la fluierul de start al partidei reusesc sa deschida scorul. Daniel Ene puncteaza cu un sut de la aproximativ 10 metri dupa o pasa venita de la Giurca si modifica pentru prima data tabela de marcaj. In

CSM Slatina a suferit prima infrangere a returului in deplasarea de la Alba Iulia

Marti, 12 Februarie 2013, ora 00:12
CSM Slatina a evoluat duminica in prima partida sustinuta in deplasare din returul de campionat. Handbalistele de la malul Oltului s-au deplasat la Alba Iulia, acolo unde au intalnit HC Alba Sebes.

Sportivele pregatite de cuplul de antrenori Gavril Kozma si Iulia Pasarica au suferit prima infrangere din acest an. Oltencele au pierdut disputa cu ardelencele la un singur gol diferenta dupa ce au dominat in cea mai mare parte disputa. La pauza, CSM Slatina avea un avans de doua goluri, scor

Victorie pentru junioarele de la CSS Caracal in disputa cu LPS Slatina

Luni, 11 Februarie 2013, ora 00:12
Week-endul trecut s-a dat startul si in competitia de junioare I din cadrul Campionatului de handbal.

Pentru prima partida a returului a fost programat si derby-ul oltenilor. Ocupanta primei pozitii, CSS Caracal, s-a deplasat la Slatina, acolo unde s-a duelat cu LPS din localitate, echipa clasata pe locul secund in ierarhia seriei. In sala de sport a Liceului cu Program Sportiv caracalencele s-au impus la o diferenta de 15 goluri, dupa ce la pauza aveau noua avans.

La finalul intalnirii

Trei victorii, trei infrangeri si doua remize obtinute de Alro in amicale

Miercuri, 20 Martie 2013, ora 00:13
Week-endul acesta se va desfasura cea de-a treia etapa a returului de campionat din cadrul ligii a II-a. In aceasta runda cu numarul XVIII va evolua si Alro Slatina, dupa ce in primele doua nu a avut meciuri programate.

In primul meci oficial din acest an fotbalistii pregatiti de Dan Oprescu vor juca in compania celor de la FC Maramures Universitar Baia Mare. Disputa pe care slatinenii o vor juca in deplasare va fi una cu miza pentru ambele formatii, care se afla in subsolul clasamentului si

Oltul Draganesti primeste vizita Recoltei Stoicanesti in derby-ul rundei

Marti, 30 Aprilie 2013, ora 00:13
O noua etapa intermediara din cadrul campionatului judetean se va desfasura miercuri, 1 mai, cand este programata runda cu numarul XXVII. Derby-ul etapei se va juca la Draganesti, acolo unde Oltul din localitate va primi vizita Recoltei Stoicanesti, liderul clasamentului.

Gazdele vor toate cele trei puncte in fata propriilor suporteri pentru a se mentine aproape de primele trei clasate. De partea cealalta, oaspetii pregatiti de Nicu Florescu nu isi permit pasi gresiti in lupta pentru

Start in liga a IV-a. Recolta Stoicanesti - AS Milcov, primul derby

Joi, 07 Martie 2013, ora 00:13
Week-endul acesta se va da startul returului de campionat din cadrul Ligii a IV-a.

Prima etapa oficiala din acest an se va disputa sambata si duminica.

Aceasta prima runda aduce si primul derby, care se va desfasura la Stoicanesti, unde Recolta din localitate va primi vizita formatiei FC Bals. Fotbalistii antrenati de Nicu Florescu se claseaza inaintea acestui prim meci pe pozitia a treia cu 36 de puncte acumulate in tur, in timp ce elevii lui Robert Vancea se claseaza un loc mai sus si

Iulia Pasarica: "CSM Cetate Devatrans este prima favorita la promovare"

Vineri, 18 Ianuarie 2013, ora 00:12
Echipa de handbal CSM Slatina se pregateste in aceste zile in sala de sport a Liceului cu Program Sportiv.

Sportivele de la malul Oltului au reluat miercuri pregatirea pentru returul de campionat dupa ce s-au intors de la Caciulata, acolo unde au efectuat stagiul de pregatire centralizata. Slatinencele au facut si vizita medicala, niciuna dintre jucatoarele oltence neavand probleme. Handbalistele antrenate de Iulia Pasarica si Gavril Kozma au disputat si un meci de pregatire impotriva

Pasarica: "Sper ca etapa viitoare sa avem lotul complet"

Formatia CSM Slatina se confrunta de ceva timp cu probleme de lot. Interul Anca Jianu a suferit o entorsa in urma cu cateva saptamani si de atunci nu a mai evoluat pentru gruparea de la malul Oltului.

Jucatoarea slatineanca a inceput saptamana trecuta antrenamentele, insa foarte usoare, iar la meciul de duminica cu CS Timisoara a stat doar pe banca, neevoluand niciun minut. Handbalista va fi supusa zilele acestea unui control medical pentru a vedea daca sportiva va putea sa se pregateasca la

LPS Slatina, victorie la limita impotriva formatiei Interstar Sibiu

Miercuri, 28 Noiembrie 2012, ora 02:04
Meciul a avut loc pe terenul al treilea din cadrul complexului "1 Mai", si s-a incheiat cu victoria la limita a slatinenilor, rezultatul final fiind de 2-1.

In prima repriza, nici una dintre formatii nu a reusit sa puncteze, desi au existat cateva situatii bune de ambele parti. Actul secund a debutat cu gruparea din Sibiu in ofensiva, si la una dintre primele faze de la reluare, oaspetii au preluat conducerea. LPS Slatina n-a acuzat socul primirii golului, si dupa doar cateva minute de

Inspiratia lui Falub i-a invins pe cei de la Alro

Miercuri, 10 Aprilie 2013, ora 00:13
In partida disputata la sfarsitul saptamanii trecute, Alro Slatina a inregistrat un nou esec. De aceasta data oltenii au pierdut in deplasare contra celor de la UTA Arad cu 1-0. Singurul gol al meciului a fost marcat de Oara abia in minutul 81.

Aradenii au reusit sa puncteze in ultimele 10 minute, cand tehnicianul gazdelor, Adrian Falub, efectuase toate schimbarile. Inspiratia antrenorului a adus si castigarea partidei. Aceste i-a introdus in teren pe Oara, Dosso si Godfred. Cei trei

Jocuri dificile pentru FC Olt Slatina, in debutul returului

Marti, 08 Ianuarie 2013, ora 20:02
Pentru primele doua runde ale returului, elevii antrenorului principal Dan Oprescu nu au dispute programate, deoarece ar fi trebuit sa dea piept cu Politehnica Timisoara si Vointa Sibiu, iar ambele s-au retras din esalonul secund. Primul duel oficial pentru formatia din Slatina va avea loc in etapa a treia a returului, atunci cand FC Olt se va deplasa pe terenul "lanternei rosii" a seriei, FC Maramures. Punctele puse in aceasta confruntare vor fi extrem de importante pentru ambele combatante,

FC Olt, remiza alba in amicalul contra formatiei CS Mioveni

Cantonamentul clubului oltean se va desfasura intre 24 februarie si 5 martie, in statiunea montana Poiana Brasov. Pe langa confruntarea amicala incheiata la egalitate, contra celor de la CS Mioveni, elevii antrenorului Dan Oprescu au mai sustinut patru partide de verificare, impotriva unor adversari precum: International Brebeni (Liga a IV-a, 2-0), SCM Pitesti (Liga a III-a, 0-0), FC Arges (Liga a II-a, 1-2) si Atletic Bradu (Liga a IV-a, 6-0). La revenirea din cantonament, gruparea din Slatina

Inter Markus a pierdut partida amicala cu Avantul Coteana

Vineri, 15 Februarie 2013, ora 00:13
Inter Makus Slatina a disputat miercuri o noua partida de verificare. Fotbalistii antrenati de Valentin Turiac s-au deplasat la Coteana, unde au intalnit Avantul din localitate.

La finalul partidei de verificare slatinenii au pierdut cu scorul de 4-2, dupa ce au reusit sa deschida scorul. Pentru Inter Markus au marcat Petrisor Marin si Gabriel Matei, in timp ce pentru gazde au punctat Tudor, Dobre si Neamtu care a reusit dubla. Dupa acest meci slatinenii vor mai sustine si alte partide de

LPS Slatina, succes categoric impotriva formatiei Damila Maciuca

Luni, 22 Octombrie 2012, ora 20:01
Elevii antrenorului George Oancea, de la LPS Slatina, au jucat in deplasare impotriva celor de la Damila Maciuca. Slatinenii s-au impus fara prea mari probleme, rezultatul final a fost de 4-1 in favoarea oaspetilor (2-0 la pauza). Reusitele celor de la LPS au fost semnate de Fota, Stania, Cristescu si Jianu. Formatia din Slatina traverseaza o perioada foarte buna, inregistrand doar rezultate pozitive in ultimele cinci meciuri jucate. In etapa urmatoare, cei de la LPS primesc vizita formatiei

Crusoveanu: Vrem sa invingem la Targu Mures

Vineri, 30 Noiembrie 2012, ora 04:11
Formatia FC Olt Slatina va evolua astazi, de la ora 13.00 (Dolce Sport 2), in deplasare, cu FCM Targu Mures, aceasta fiind disputa care "deschide" etapa a 15-a din Liga a II-a, seria a II-a.

Jucatorii lui Corneliu Papura sunt decisi sa faca o partida buna si sa "lege" o noua victorie, dupa cea de saptamana trecuta, cu FC Arges. "Ne asteapta un meci greu, ca toate celelalte de altfel, dar noi suntem pregatiti si speram sa facem o treaba buna. Am studiat adversarul, FCM Targu Mures e o echipa