LPS Slatina, campioana nationala la junioare III

Luni, 27 Mai 2013, ora 23:13
255 citiri
La sfarsitul saptamanii trecute, la Baia Mare s-a desfasurat turneul final de junioare III. LPS Slatina a devenit Campiona Nationala dupa ce a invins la limita in finala, cu scorul de 19-18, formatia Marta Baia Mare.

Baimarencele au inceput mai decise partida, avand un avantaj de 3 goluri la pauza, 10-7. In repriza secunda avantajul a crescut la 4 goluri, 14-10 si 16-12, dar echipa din Slatina nu a cedat si a reusit egalarea la 17. Elevele antrenate de Gavril Kozma au gestionat mai bine ...citește toată știrea