Înapoi la listarea arhivei

02 Noiembrie 2016 - Manea Tonita - noul subprefect al judetului Ialomita

Prin hotarare de guvern, Marin Constantin a fost eliberat din functia de subprefect, fiind inlocuit temporar de Tonita Manea, care a fost pana astazi director economic la Casa Judeteana de Pensii

02 Noiembrie 2016 - "Revelionul caricaturistilor" revine si continua la Urziceni

Dupa un an pauza si multe editii sub semnul intrebarii, consilierii locali din Urziceni au adoptat cu unanimitate de voturi organizarea celei de-a XX a editii a Festivalului National de Umor care a

02 Noiembrie 2016 - Fotbal, Liga 3, Seria II. Trei puncte facute cadou Unirii Slobozia de SC Popesti Leordeni

Unirea castiga la "masa verde" trei puncte, asta deoarece echipa din Popesti Leordeni nu a avut asistenta medicala la acest joc. Ambulanta care fusese rezervata n-a mai ajuns la meci pentru ca a fost

02 Noiembrie 2016 - Un nou esec al handbalistelor slobozene, de aceasta data la CSM Bistrita

Dupa un nou esec, de aceasta data in deplasare la CSM Bistrita, CSM Unirea Slobozia pare condamnata sa joace din nou in barajul de supravietuire in Liga Nationala, fiind greu de presupus sa salte in

02 Noiembrie 2016 - Fotbal, Liga 4. Cinci victorii in deplasare, un egal, o singura victorie acasa si un meci (Victoria Munteni Buzau - CS Amara) intrerupt in minutul 24, Comisia de Disciplina a AJF hotarand marti pierderea meciului de catre gazde cu 3-0

O etapa dominata de evenimentele de la meciul Victoria Munteni Buzau - CS Amara, intrerupt in minutul 24. Oaspetii au beneficiat de o lovitura libera de la 11 metri (indelung contestata de gazde) si

02 Noiembrie 2016 - Doamne, ce tragedie!

Cum iluziile ii aduc in stare pe parveniti sa mearga pe cuie sau pe jar pentru un loc in banca intii, cel care a lucrat dintotdeauna cu entuziasm la temelia literaturii pornografice, cu un ochi pe