Zboruri zilnice cu easyJet pe ruta Bucuresti - Madrid

Marti, 22 Iulie 2008, ora 11:37
2105 citiri

Compania low-cost easyJet va opera curse zilnice pe ruta Bucuresti - Madrid, iar de la Bucuresti la Milano (Malpensa) se va zbura de cinci ori pe saptamana.

Pe perioada orarului de iarna, disponibil deja pentru rezervari, easyJet va opera zborul Bucuresti - Madrid (Barajas) in regim zilnic, in timp ce zborul Bucuresti - Milano (Malpensa) va fi operat de cinci ori pe saptamana, informeaza NewsIn.

"Recunoastem uriasul potential al cererii pentru servicii de transport aerian la tarife accesibile in Romania, iar suplimentarea numarului de zboruri operate de catre easyJet din Bucuresti le va oferi romanilor ocazia sa isi viziteze prietenii si rudele, sa exploreze Spania si Italia in timpul liber, sa isi creeze legaturi de afaceri mai solide si sa aduca investitii semnificative in industria turismului din Romania," a spus Marketing Manager Austria, Elvetia si Europa de Est, Peter Voets.

EasyJet este liderul companiilor aeriene low-cost din Europa, avand in prezent 162 de aeronave care acopera 394 de rute intre 105 aeroporturi din 28 de tari. EasyJet a transportat peste 41 de milioane de pasageri in ultimele 12 luni.

Columbia, prea bună pentru România. Tricolorii și-au salvat onoarea în ultimele minute. Filmul meciului
Echipa naţională a României a pierdut marţi seara, scor 2-3, în faţa echipei naţionale a Columbiei, într-un meci amical disputat la Madrid. Columbia a dominat meciul şi a deschis scorul...
Cum s-a terminat România - Columbia, cu Hagi și Asprilla printre marcatori. Final de meci electrizant, cu revenire de la 0-3
Meciul amical România - Columbia a avut loc, marţi, de la ora 21.30, pe arena echipei Atletico Madrid, ”Wanda Metropolitano”. România a reîntâlnit Columbia după ce a învins-o cu...