FENOMENAL Sorana Cirstea a eliminat-o pe Kvitova la Australian Open dupa un meci incredibil

Miercuri, 10 Februarie 2021, ora 06:06
9778 citiri
Sorana Cirstea. Foto: Facebook / Sorana Cirstea

Sorana Cirstea a invins-o in turul doi de la Australian Open pe Petra Kvitova, favorita numarul 9, in trei seturi, 6-4, 1-6, 6-1.

Romanca a jucat senzational meciul desfasurat in dimineata zilei miercuri, 10 februarie, si a castigat primul set, dupa ce a intors rezultatul de la 0-2.

Cehoaica Kvitova a castigat usor setul doi, iar in decisiv Sorana Cirstea a luptat fantastic si a castigat meciul.

Romanca va juca tot cu o cehoaica in turul 3, Marketa Vondroushova.

Sorana face break si castiga meciul, 6-1

Crescuta cu inghetata si nu o suporta pe Simona Halep inca de mica. Povestea Soranei Cirstea, romanca care a socat tenisul mondial cu gesturile sale

Sorana Cirstea, victorie clara in duelul romancelor de la Australian Open. Cati bani a castigat pentru aceasta victorie

Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...