Capăt de drum pentru Sorana Cîrstea la WTA Adelaide. Ce-a făcut românca înainte de Australian Open

Luni, 09 Ianuarie 2023, ora 07:00
3387 citiri
Sorana Cîrstea

Tenismena Sorana Cîrstea (45 WTA) a fost eliminată luni în primul tur al turneului WTA Adelaide 2, ultima sa verificare înainte de participarea la Australian Open, primul Grand Slam al anului.

Sorana Cîrstea, venită după două victorii dramatice realizate în calificări, a fost învinsă de una dintre favorite, brazilianca Beatriz Haddad Maia (15 WTA), scor 7-6, 6-1.

Românca a suferit a doua sa eliminare la Adelaide, după eșecul din turul secund al turneului desfășurat săptămâna trecută, împotriva tunisiencei Ons Jabeur.

Sorana Cîrstea a încheiat rapid conturile cu WTA Stuttgart. Singura bucurie a româncei
Tenismena Sorana Cîrstea, locul 29 mondial, are parte de un debut dezastruos al sezonului pe zgură, ea fiind eliminată prematur la turneul WTA 500 de la Stuttgart. Astfel, în primul tur,...
Români eliminați în primul tur de la Țiriac Open
Perechea română Marius Copil/Bogdan Pavel a fost învinsă de cuplul Nuno Borges (Portugalia)/Reese Stalder (SUA), cu 6-3, 7-5, miercuri, în prima rundă a probei de dublu din cadrul turneului...
#Sorana Cirstea, #Adelaide, #eliminare, #Australian Open , #stiri Sorana Cirstea