Sorana Cîrstea, demolată la turneul lui Țiriac de o tenismenă necunoscută. Românca era principala favorită a competiției

Marti, 13 Septembrie 2022, ora 16:33
3348 citiri
Sorana Cirstea. Foto: Facebook / Sorana Cirstea

Sorana Cîrstea, principala favorită şi locul 38 mondial, a fost eliminată, marţi, de Simona Waltert, din Elveţia, jucătoare de pe locul 118 WTA în primul tur la Ţiriac Foundation Trophy.

Waltert s-a impus, scor 6-3, 6-3, după o oră şi 29 de minute de joc.

În turul doi, Waltert va evolua cu sportiva din Ungaria, Reka-Luca Jani.

Tot marţi, Gabriela Lee Talabă a fost aproape de calificarea în turul secund al turneului Ţiriac Foundation Trophy presented by Kaufland, cedând în trei seturi, după două ore şi trei minute de joc, în faţa Rebekăi Masarova, din Spania. Lee a câştigat primul set la 3, dar le-a pierdut pe celelalte două, scor 6-2, 6-4.

Întâlnire specială pentru Sorana Cîrstea la WTA Madrid: ”Cu frumusețea asta!” FOTO
Tenismena Sorana Cîrstea, locul 30 mondial, se află în aceste zile la Madrid, unde e calificată direct în turul doi al turneului de 1000 de puncte din capitala Spaniei. Cap de serie...
Adversară surpriză pentru Sorana Cîrstea la WTA Madrid. Cu cine va debuta românca
Turneul WTA 1000 de la Madrid a programat astăzi primele meciuri de pe tabloul principal feminin, care au stabilit adversara Soranei Cîrstea în turul al doilea. Cap de serie 27, Sorana...