Adversară de coșmar pentru Sorana Cîrstea la Ostrava. Ce s-a întâmplat în precedentele meciuri. Ora de start

Luni, 20 Septembrie 2021, ora 15:36
6000 citiri

Tenismena Sorana Cîrstea (31 de ani, locul 37 WTA) o va întâlni luni seară, nu înainte de ora 19.00, pe jucătoarea Anett Kontaveit din Estonia (30 WTA, 25 de ani), în primul tur al turneului de la Ostrava (Cehia).

Pentru Cîrstea, Kontaveit este un adevărat ”coșmar”, în condițiile în care estonianca a învins-o pe româncă în toate cele patru partide disputate până în prezent între cele două jucătoare.

Mai mult, ultimele două întâlniri directe dintre Cîrstea și Kontaveit au avut loc în primăvara acestui an, la Dubai și la Miami, astfel că Sorana pare să fi dezvoltat deja un complex de inferioritate în fața rivalei sale.

Simona Halep, locul 19 WTA şi cap de serie numărul 8, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale Kremlin Cup, după ce a învins-o, cu scorul de 6-1 7-6 (4) pe rusoaica Veronika...
Adversara Simonei Halep, de la Moscova, e noua bombă sexy a Rusiei FOTO
În primul tur al turneului de la Moscova, Simona Halep va juca cu o reprezentantă a gazdelor, Anastasia Potapova, locul 77 WTA. Aceasta nu are niciun titlu la simplu, dar a fost campioană de...