Sorana Cirstea pierde rapid la Beijing in primul tur, dupa doar doua game-uri castigate

Duminica, 30 Septembrie 2018, ora 18:43
8254 citiri

Sorana Cirstea a fost invinsa in mod categoric de catre Kiki Bertens in primul tur al turneului WTA de la Beijing, la finalul unei partide in care sportiva din Targoviste nu a putut sa ii faca fata locului 11 mondial.

Scorul a fost 6-2, 6-0, dupa doar 56 de minute de joc.

Ajunsa sa joace aici din postura de lucky loser, dupa ce pierduse sambata in al doilea tur de calificare, Cirstea nu a fructificat aceasta sansa, neputand sa ii puna deloc probleme campioanei de la Cincinnati.

Raportul de 14-3 in primul set la lovituri castigatoare pentru batava spune totul.

Iar setul 2 a fost mai mult o plimbare in parc pentru olandeza, care a triumfat cu 6-0 in doar 26 de minute.

In concluzie, un meci pe care Sorana Cirstea trebuie sa il uite cat mai repede, iar ziua in totalitate a fost una trista pentru tenisul romanesc, si dupa abandonul Simonei Halep in meciul cu Ons Jabeur, dupa 1-6 in primul set.

Desfasurarea intalnirii:

Final de meci, unul trist pentru Sorana, 2-6, 0-6!

18.39: 5-0, deja totul e clar, olandeza se apropie de prima ei victorie din cariera la Beijing.

18.30: 3-0, Bertens s-a distantat clar in acest set si pare ca meciul e gata deja.

18.23: Break chiar la debutul de set secund pentru Bertens.

6-2, set scurt facut de olandeza, care domina clar ostilitatile.

18.13: Bertens isi mareste avanstul pe tabela, iarasi break facut de olandeza, e 5-2.

18.11: Chiar daca a avut sanse de break Sorana, Bertens si-a tinut firea si are in continuare un break avans.

18.02: Rebreak la zero facut de Sorana Cirstea, primele semnale ca sportiva noastra este in acest joc.

17.58: Dublu break si 3-0 facut de Bertens, iar Sorana Cirstea si-a chemat antrenorul pentru on-court coaching.

17.52: Confirma breakul olandeza, 2-0, incepe consistent jocul.

17.49: Break chiar in deschiderea partidei facut de Bertens.

Incepe partida, Sorana Cirstea este la serviciu!

17.44: Sorana si Bertens sunt pe teren si au inceput incalzirea oficiala.

17.33: Abia acum e gata partida lui Sloane, finalista de la Roland Garros si Montreal a castigat cu 6-4 in decisiv, dupa un thriller de 2 ore si 55 de minute.

16.51: Sloane Stephens a castigat setul 2, 6-4, vom avea set decisiv.

15.56: Sorana va mai avea de asteptat, abia s-a terminat primul set la intalnirea de dinainte de partida romancei, Sloane Stephens a pierdut la tiebreak cu Anastasia Pavlyuchenkova. 7-6 dupa un tiebreak incheiat cu scorul de 10-8, dupa 6 mingi de set ratate la rand de rusoaica.

Sorana Cirstea a avut mare noroc la Beijing, intrucat ea sambata fusese eliminata in ultimul tur de calificari, dupa o infrangere la Polona Hercog din Slovenia, dar a intrat pana la urma pe tablou, din postura de lucky loser.

Noroc pentru Sorana Cirstea, care a intrat pe tablou la Beijing ca lucky loser. Va infrunta campioana de la Cincinnati in primul tur

4-0 la intalniri directe are Sorana Cirstea cu Kiki Bertens, 11 WTA, proaspat campioana in acest sezon la Cincinnati, dupa o finala cu Simona Halep.

Partida va fi televizata pe DigiSport.

Dilema preotului care vrea să candideze pentru primăria Sucevei. "Va trebui să aleagă între cariera politică și preoție"
Partidul Alianța pentru Unirea Românilor Suceava a ales un preot să candideze pentru funcția de primar al municipiului Suceava. Cătălin Axinte este preot slujitor la Biserica Sf. Mina din...
Kelemen Hunor, convins că pe listele UDMR au semnat și români: ”După 9 iunie vom avea 200 de primari”
Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat joi, 18 aprilie, la Cluj-Napoca, după şedinţa Consiliului Permanent al Uniunii, că este convins că listele UDMR pentru alegerile locale au fost...
#Sorana Cirstea live text versus Kiki, #live Beijing meci prim tur Sorana , #stiri Sorana Cirstea