Meci dramatic pentru Sorana Cîrstea în sferturi la Portoroz. Românca a întors din nou scorul defavorabil, dar a cedat pe final

Vineri, 17 Septembrie 2021, ora 19:06
4040 citiri

Tenismena Sorana Cîrstea (31 de ani, locul 40 WTA) a evoluat vineri în sferturile de finală ale turneului de la Portoroz (Slovenia), împotriva jucătoarei Jasmine Paolini (Italia), locul 87 WTA.

Italianca a început mai bine și a condus cu 6-4, 3-1, după care Sorana Cîrstea a recuperat diferența, câștigând setul al doilea cu 6-4. Românca a fost la al doilea meci consecutiv în care a întors spectaculos scorul.

Din păcate, Sorana Cîrstea a pierdut setul decisiv cu 6-1, ratând astfel calificarea în semifinale.

Preşedintele Franţei, Emmanuel Macron, şi-a schimbat, joi, temporar costumul şi cravata cu echipamentul de fotbal, participând la un meci de caritate pe care echipa sa, Varietes Club de...
Show înainte de Crăciun. Cu cine va juca Emma Răducanu în ultimul mare meci al anului. Va fi o adevărată ”finală”
Organizatorii Mubadala World Tennis Championship, o competiţie demonstrativă de tenis cu importante premii în bani, au anunţat adversara Emmei Răducanu la ediţia din acest an, care va avea...