Sorana Cîrstea și-a aflat adversara din turul doi la Portoroz. E o jucătoare în formă maximă. Jaqueline Cristian a fost eliminată

Marti, 14 Septembrie 2021, ora 18:46
2566 citiri

Tenismena Sorana Cîrstea, numărul 40 mondial şi cap de serie 4 la turneul WTA 250 de la Portoroz (Slovenia), a aflat cu cine va juca în turul al doilea.

Calificată în optimi după victoria cu Heather Watson (6-1, 6-3), Sorana Cîrstea o va întâlni pe sportiva din Cehia Tereza Martincova (61 WTA), care a învins-o marți, scor 6-4, 6-1, pe Kristina Kucova din Slovacia.

Adversara Soranei Cîrstea are 26 de ani și e în cea mai bună formă a carierei, ea aflându-se în clasamentul virtual WTA pe locul 60, cel mai bun ocupat vreodată.

La același turneu, jucătoarea Jaqueline Cristian, locul 127 WTA, a fost eliminată, marţi, în primul tur, de favorita 2, sportiva din Kazahstan Iulia Putinţeva (44 WTA), scor 6-4, 6-4, într-o oră şi 35 de minute.

Italianca Jasmine Paolini a făcut turneul vieții la Portoroz. Românca Sorana Cîrstea, printre ”victime”
Jucătoarea italiană Jasmine Paolini (25 de ani), locul 87 WTA, a câştigat, duminică, primul ei trofeu din carieră, unul de categorie WTA 250, la Portoroz, conform news.ro. Ea a învins-o,...
Meci dramatic pentru Sorana Cîrstea în sferturi la Portoroz. Românca a întors din nou scorul defavorabil, dar a cedat pe final
Tenismena Sorana Cîrstea (31 de ani, locul 40 WTA) a evoluat vineri în sferturile de finală ale turneului de la Portoroz (Slovenia), împotriva jucătoarei Jasmine Paolini (Italia), locul 87...