Sorana Cirstea, dupa meciul de pomina de la Linz: La un moment dat nici nu stiam scorul

Vineri, 13 Octombrie 2017, ora 08:47
7243 citiri

Sorana Cirstea a marturisit ca tiebreak-ul jucat la Linz, in primul set al partidei cu Natalia Vikhlyantseva, a fost cel mai lung din cariera ei.

Sportiva noastra a povestit ca la un moment dat nici macar nu mai stia scorul, concentrandu-se doar sa castige punctele.

"Cu siguranta a fost cel mai lung tiebreak din viata mea. A fost un moment in care nici nu stiam scorul de pe tabela", a spus Sorana la conferinta de presa de la finalul partidei.

Sorana Cirstea s-a calificat in sferturile de finala ale turneului WTA de la Linz dupa un meci dramatic cu Natalia Vikhlyantseva.

Romanca s-a impus in doua seturi, scor 7-6 (14), 6-4, dupa doua ore si 11 minute de joc.

Cel mai important moment al partidei a fost tiebreak-ul primului set, adjudecat de Sorana cu 16-14 dupa mai bine de 20 de minute!

Vineri seara, Cirstea va juca in sferturile de finala de la Linz impotriva Magdalenei Rybarikova.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Cirstea tiebreak Linz, #Sorana Cirstea tenis rezultate, #Cirstea victorie Linz , #stiri Sorana Cirstea