Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Sorana Cirstea obtine o victorie dramatica in primul tur la Madrid

Duminica, 07 Mai 2017, ora 22:12
27281 citiri

Sorana Cirstea a castigat partida din primul tur al turneului WTA Masters 1000 de la Madrid, dupa o inclestare care s-a decis in 3 seturi in compania rusoaicei Anastasia Pavlyuchenkova.

Scorul a fost 6-1, 3-6, 7-6, dupa 2 ore si 26 de minute de tenis dramatic.

Primul set a fost unul dominat clar de sportiva din Romania, nascuta la Targoviste, care a terminat mansa in doar 29 de minute, profitand de oboseala vizibila a sportivei din Rusia, care tocmai a castigat sambata finala WTA de la Rabat, din Maroc.

Totusi, setul secund a fost unul diametral opus, cu Pavlyuchenkova la controlul jocului, sportiva din Rusia castigand meritat cu 6-3 si ducand partida in decisiv.

Acolo, Sorana si-a adus aminte de nivelul din primul set, ajungand foarte usor la scorul de 4-0. Nu avea sa fie insa atat de usor, pentru ca Pavlyuchenkova si-a revenit miraculos, a egalat la 4 si apoi a trimis meciul intr-un tiebreak decisiv, o cireasa pe tortul unui meci atat de frumos si disputat.

Sorana are de acum 3-2 la general in compania sportivei din Rusia, aflata pe 16 in lume. Ea va juca in turul II in fata lui Cici Bellis.

Desfasurarea intalnirii:

Final dramatic de meci, Cirstea castiga cu 7-5 in tiebreak si obtine o mare victorie la Madrid!!

22.03: Si avem un tiebreak decisiv care va decide totul!

21.58: Sorana face in fine un game care s-a jucat minute in sir, Anastasia avand multiple sanse de break.

21.50: 5-5, continua dramatismul din acest joc!

21.46: Isi revine in fine din pumni parca Sorana, 5-4, dar va servi rivala sa, care va incerca sa ramana in meci!

21.42: 4-4, incredibila revenirea sportivei din Rusia!

21.37: Dupa un game foarte lung, in care din nou Sorana a avut sanse sa faca 5-2, este acum 4-3. Se complica Cirstea inutil..

21.27: 4-2, desi Sorana a avut si o minge de 5-1.

21.17: Dublu break facut de Sorana, 4-0 si romanca se indreapta spre o mare victorie!

21.13: Sorana Cirstea face 3-0, mai este foarte putin pana la victorie.

21.10: 2-0, foarte bun breakul facut de Cirstea in debutul de set 3!

21.06: 1-0 in decisiv pentru Sorana, game la zero facut de sportiva din Targoviste.

Sorana serveste prima in decisiv!

21.02: 6-3 pentru Pavlyuchenkova, vom avea set decisiv!

20.56: Reduce din handicap, Sorana, dar adversara ei va servi pentru 1-1 la seturi.

20.51: Pavlyuchenkova face 5-2, dar va servi Sorana acum pentru a ramane in set.

20.48: 2-4, Cirstea inca incearca sa ramana in acest set.

20.41: Rusoaica face 4-1 si pare ca vom avea set decisiv.

20.39: 1-3, Sorana pare ca revine in acest set.

20.32: 3-0 pentru sportiva din Rusia, care pare acum ca este ea in control, asa cum Sorana a fost in primul set.

20.27: 2-0, Pavlyuchenkova face primul sau break.

20.20: 1-0 pentru rusoaica, in debut de set 2.

6-1 dupa doar 30 de minute, Sorana este clar in control!

20.10: 5-1, Sorana va servi imediat pentru set!

20.08: Sorana domina acest inceput de meci, are 4-1 pe tabela!

19.55: 2-1 Cirstea, care a salvat o minge de break.

19.49: Inceput bun pentru Sorana, 1-0!

Incepe partida!

19.41: Cele doua jucatoare au intrat pe teren si se incalzesc, Sorana va servi prima!

19.27: Final de meci, 6-2, 6-3 pentru Belucci, va incepe in curand Sorana!

18.53: Belucci a castigat primul set cu 6-2.

18.13: Sorana va incepe imediat dupa finalul partidei Youzhny - Belucci, care abia acum incepe, va servi rusul primul in joc.

Scorul intalnirilor directe este 2-2. Ultimul meci a avut loc insa in 2013.

Invingatoarea o va intalni in turul doi pe Cici Bellis.

Partida este televizata pe DigiSport 2.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Sorana Cirstea Madrid, #Sorana Cirstea Anastasia Pavlyuchenkova, #Sorana Cirstea Anastasia Pavlyuchenkova live , #stiri Sorana Cirstea