Sorana Cirstea, invinsa categoric in turul doi la Wuhan

Marti, 26 Septembrie 2017, ora 11:45
7891 citiri

Sorana Cirstea a fost eliminata vineri in turul doi al turneului de la Wuhan.

Tenismena noastra (locul 46 WTA) a pierdut categoric confruntarea cu chinezoaica Qiang Wang, aflata pe pozitia a 55 in clasamentul WTA.

Reprezentanta gazdelor s-a impus neasteptat de usor, in doua seturi, cu 6-3, 6-3.

Partida s-a incheiat dupa doar o ora si un minut!

Pentru prezenta in turul doi la Wuhan, Sorana va fi recompensata cu un cec in valoare de 13.790 de dolari si 60 de puncte in ierarhia WTA.

De partea cealalta, pentru Qiang Wang urmeaza partida din optimi cu invingatoarea partidei dintre Karolina Pliskova si Zhang Shuai.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre Sorana Cirstea si Qiang Wang, din turul doi al turneului de la Wuhan.

Sorana Cirstea - Qiang Wang 3-6, 3-6

11:44 - Game, set si meci Sorana Cirstea.

11:40 - Sorana isi face serviciul, dar chinezoaica va servi din nou pentru castigarea intalnirii.

11:35 - Rebreak Sorana, care ramane in meci.

11:34 - Inca un break pentru Wang, care serveste pentru castigarea partidei.

11:29 - Break reusit de Wang, care se desprinde la 4-1 si in acest set secund.

11:22 - Inceput echilibrat de set, fara breakuri.

11:12 - Qiang Wang face un nou break, al 3-lea, si se impune in primul set dupa mai putin de 30 de minute.

11:09 - Wang serveste pentru meci, dar Sorana recupereaza un break si se mentine in set.

11:00 - Un nou break reusit de Wang, care se desprinde la 4-1.

10:55 - Break reusit de jucatoarea din China.

10:52 - Wang egaleaza la unu.

10:49 - Sorana isi face serviciul si conduce cu 1-0.

10:47 - A inceput meciul!

10:43 - Meciul va incepe cu Sorana Cirstea la serviciu.

INFO: Sorana Cirstea ocupa locul 46 in ierarhia WTA, in timp ce adversara ei din China se afla pe pozitia 55.

INFO: In primul tur, Sorana Cirstea a invins-o pe Wang Yafan, in timp ce Qiang Wang a produs surpriza si a eliminat-o pe castigatoarea de la US Open, Sloane Stephens.

Turneul de la Wuhan, dotat cu premii in valoare totala de 2,6 milioane de dolari, se desfasoara in perioada 24-30 septembrie.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
#Sorana Cirstea eliminata Wuhan, #Sorana Cirstea turneu Wuhan, #LIVE meci Sorana Cirstea , #stiri Sorana Cirstea