Ce noroc! Cum a câștigat Sorana Cîrstea 30 000 de dolari în SUA dintr-un foc fără să facă nimic

Marti, 05 Octombrie 2021, ora 19:06
9691 citiri
Sorana Cîrstea. Foto: Facebook / Sorana Cîrstea

Sorana Cîrstea a dat lovitura la Indian Wells fără să joace niciun meci.

Românca a fost acceptată pe tabloul capilor de serie în ultimul moment după retragerea mai multor jucătoare.

Cele 32 de favorite au parte la Indian Wells de primul tur liber.

Tenismena din Târgoviște a beneficiat de abandonul Arynei Sabalenka, care a fost testată pozitiv și a prins ultimul loc de cap de serie la turneul din California, scrie prosport.

Astfel, Sorana va merge direct în turul doi și va încasa un cec de 30 000 de dolari fără să joace niciun game.

Ea va juca în turul 2 cu învingătoare partidei dintre Ann Li (SUA, 69 WTA) și Misaki Doi (Japonia, 109 WTA).

Sorana Cîrstea a încheiat rapid conturile cu WTA Stuttgart. Singura bucurie a româncei
Tenismena Sorana Cîrstea, locul 29 mondial, are parte de un debut dezastruos al sezonului pe zgură, ea fiind eliminată prematur la turneul WTA 500 de la Stuttgart. Astfel, în primul tur,...
Sorana Cîrstea debutează azi la WTA Stuttgart, contra singurei jucătoare care n-a auzit de Simona Halep. Ora meciului
Sorana Cîrstea (locul 29 mondial) este singura româncă prezentă pe tabloul turneului WTA 500 de la Stuttgart, în Germania, ea urmând să debuteze marți dup-amiază. Ca de obicei, miza...
#Sorana Cirstea, #Sorana Cirstea tenis rezultate, #Sorana Cirstea Indian Wells, #Indian Wells tenismene romane , #stiri Sorana Cirstea