Sorana Cirstea se califica in sferturi la Nurnberg dupa un nou meci maraton

Miercuri, 23 Mai 2018, ora 18:27
19301 citiri

Sorana Cirstea s-a calificat in sferturile de finala ale turneului WTA de la Nurnberg dupa un nou meci maraton.

Targovisteanca a trecut greu in optimile de finala de Madison Brengle, pe care a invins-o cu scorul de 6-3, 3-6, 6-3.

Numarul 45 WTA si-a respectat blazonul si a reusit sa se impuna, cu emotii e drept, in fata celei de-a 99 jucatoare a lumii.

Dupa un prim set castigat la trei, Sorana a cedat actul secund cu acelasi scor, partida intrand in "decisiv", acolo unde a fost mai buna.

Setul cu numarul trei a fost un festival de breakuri, cele doua jucatoare chinuindu-se sa isi faca serviciul. Sorana a fost mai buna si a obtinut pana la urma victoria.

In sferturile de finala de la Nurnberg, Sorana o va infrunta pe invingatoarea duelului dintre Yulia Putintseva si Alison Riske.

Sorana Cirstea - Madison Brengle 6-3/ 3-6/ 6-3

18:26 - Game, set si meci Sorana Cirstea!

18:24 - Break Sorana si romanca serveste pentru calificarea in sferturi!

18:20 - Break pentru Brengle si americanca reintra in set.

18:09 - Cirstea isi concretizeaza breakul si are un avantaj consistent.

18:05 - Break Sorana! Romanca isi pastreaza avantajul!

18:01 - Rebreak rapid pentru Brengle.

17:57 - Break reusit de Sorana in debutul "decisivului"!

17:49 - Sorana iroseste 6 mingi de break, iar Madison Brengle impinge meciul in setul decisiv.

17:40 - Doua game-uri scurte reusite de Madison Brengle, iar americanca va servi pentru castigarea setului doi.

17:35 - Tenismena noastra isi face serviciul si egaleaza la 3.

17:29 - Sorana raspunde cu un break castigat la fel de usor.

17:27 - Break la 0 reusit de Madison Brengle.

17:23 - Partida s-a reluat, iar americanca are 2-1 in acest debut de set secund.

17:00 - Continua sa ploua la Nuremberg, iar prognoza meteo nu arata deloc bine.

16:20 - Ploua in continuare in Germania si meciul nu poate fi, inca, reluat.

15:30 - A inceput sa ploua la Nuremberg, astfel ca partida a fost intrerupta.

15:23 - Game si set pentru Sorana Cirstea, la 30 de minute de la startul partidei.

15:21 - Americanca nu reuseste sa-si faca serviciul nici de aceasta data, iar Sorana va servi pentru castigarea primului set.

15:17 - Sorana isi pierde din nou serviciul, iar jucatoarea de peste Ocean are posibilitatea de a egala la 4.

15:13 - Break Sorana si reprezentanta Romaniei se desprinde la 4-2.

15:10 - Sorana isi face serviciul la 0.

15:07 - Rebreak reusit de sportiva noastra, iar scorul devine egal, 2-2.

15:04 - Un noua break in contul lui Brengle.

14:59 - Rebreak Sorana Cirstea.

14:57 - Break reusit de tenismena din Statele Unite ale Americii.

14:53 - A inceput partida.

INFO: Sorana Cirstea ocupa locul 45 in clasamentul WTA, in timp ce adversara ei din SUA se afla pe pozitia 99.

INFO: Cele doua tenismene s-au mai intalnit o singura data, in 2011, cand Madison Brengle s-a impus in trei seturi.

Turneul de la Nuremberg e dotat cu premii in valoare totala de 250.000 de dolari si se desfasoara in perioada 21-27 mai.

Cei mai influenți zece europarlamentari români. Cu cât sunt plătiți și care dintre ei candidează din nou FOTO
După alegerile europarlamentare din 9 iunie, România va avea în continuare treizeci și trei de reprezentanți în plenul Parlamentului European (PE), dar nu toți se remarcă prin activitatea...
PNL exclude susţinerea lui Piedone la Primăria Capitalei. Ionuț Stroe: "Ar fi cea mai mare greşeală"
Susţinerea lui Cristian Popescu Piedone la Primăria Capitalei nu este pe agenda de lucru a PNL, susține purtătorul de cuvânt al partidului, Ionuţ Stroe. Întrebat, în emisiunea România...
#Sorana Cirstea Madison Brengle, #Sorana Cirstea optimi Nuremberg , #stiri Sorana Cirstea