Sorana Carstea, invinsa surprinzator in duelul romancelor de la US Open

Marti, 30 August 2016, ora 02:08
17545 citiri

Sorana Carstea a pierdut neasteptat duelul romancelor din primul tur de la US Open.

Jucatoarea din Targoviste a fost invinsa in trei seturi, scor 0-6, 7-5, 6-2, de Ana Bogdan, locul 116 WTA.

Intalnirea dintre cele doua "tricolore" a inceput cu o Sorana dezlantuita, aceasta reusind sa se impuna in primul set fara a pierde vreun game, dupa nici 20 de minute.

Setul secund a inceput tot cu Sorana in ofensiva, insa Ana Bogdan a avut o revenire exceptionala.

Jucatoarea care a evoluat in calificari pentru a ajunge pe tabloul principal de la US Open a egalat la 5 si s-a impus cu 7-5, trimitand jocul in "decisiv".

Setul al treilea nu a avut istoric, Ana Bogdan reusind sa isi domine adversara si conationala cat se poate de clar si obtinand pana la urma o victorie meritata.

Sorana Carstea - Ana Bogdan 6-0/ 5-7/ 2-6

02:06 - Ce victorie! Ana Bogdan o elimina pe Sorana Carstea si se califica in turul II la US Open!

01:44 - Ana Bogdan castiga setul al doilea si trimite meciul in "decisiv".

01:36 - Ana face breakul si va servi pentru castigarea setului.

01:32 - Ce revenire pentru Ana Bogdan, care a egalat la 5 in setul al doilea!

01:27 - Ana incearca sa revina in acest meci, face breakul si este la un pas de egalare.

01:12 - "Sori" nu ii da nicio sansa Anei in aceasta disputa.

00:57 - Sorana castiga primul set cu 6-0 dupa numai 19 minute!

00:53 - Ana Bogdan nu reuseste sa intre in acest meci si este aproape sa piarda primul set.

00:48 - Sorana se distanteaza serios in acest debut de partida.

00:40 - Incepe partida!

INFO: Duelul romanesc va incepe dupa meciul Irinei Begu, undeva dupa miezul noptii.

”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
#duel romanesc US Open, #meci romance US Open, #Sorana Carstea Ana Bogdan US Open , #US Open