Sorana Carstea, eliminata in primul tur la Wimbledon

Marti, 24 Iunie 2014, ora 19:23
9607 citiri

Sorana Carstea a fost eliminata in primul tur la Wimbledon.

Tenismena noastra a fost invinsa de americanca Victoria Duval in trei seturi, scor 4-6, 6-3, 1-6, la capatul unui joc ce a durat o ora si 40 de minute.

Sorana a fost scoasa din cel de-al treilea turneu de Grand Slam al anului de o sportiva clasata cu aproape 100 de locuri sub ea.

Americanca in varsta de 18 ani, venita din calificari, a jucat mult mai bine si, cu exceptia setului doi, a controlat partida, pe care a castigat-o fara mari probleme.

Pentru prezenta la turneul londonez, Sorana va fi recompensata cu 10 puncte in clasamentul WTA si 27.000 de lire sterline.

In turul urmator, Duval o va intalni pe elvetianca Belinda Bencic.

Ati putut urmari in direct pe site-ul Ziare.com, partida pe care Sorana Carstea a jucat-o in primul tur la Wimbledon.

Sorana Carstea - Victoria Duval 4-6, 6-3, 1-6

- Un nou break reusit de Duval, care va servi pentru castigarea partidei.

- Break reusit de americanca in setul 3.

- Sorana isi adjudeca setul secund. Vom avea set decisiv.

- Tenismena noastra serveste pentru castigarea setului.

- Sorana isi face bine serviciul si se indreapta spre castigarea setului.

- Break reusit de tenismena noastra.

- Sorana salveaza trei mingi de break si castiga primul game din setul doi.

- Primul set merge in contul jucatoarei din SUA.

- Sorana are mai multe mingi de break, dar nu reuseste sa se impuna pe serviciul adversarei.

- Cele doua sportive isi castiga seriviciile si americanca isi pastreaza diferenta de doua game-uri.

- Break reusit de Duval.

- Sorana a avut 40-0 pe serviciul adversarei, dar americanca a revenit si si-a castigat serviciul;

orra 17:43 - A INCEPUT PARTIDA

ora 17:30 - Garcia s-a impus in trei seturi, scor 2-6, 7-6, 7-5. Meciul Soranei va incepe in cateva minute.

ora 16:30 - Partida va incepe dupa terminarea intalnirii dintre Sara Errani si Caroline Garcia, aflata in setul 3.

INFO: Victoria Duval e nascuta in SUA si ocupa in prezent locul 115 in clasamentul WTA.

INFO: Castigatoarea o va intalni in runda urmatoare pe elvetianca Belinda Bencic sau slovaca Magdalena Rybarikova.

Editia din 2014 a Wimbledon-ului are loc in perioada 23 iunie - 6 iulie.

Chirica susține că a fost trimis în judecată în momentul depunerii candidaturilor intenționat: ”Mă aştept şi la alte mişcări de acest fel”
Primarul municipiului Iaşi, Mihai Chirica, a declarat vineri, pentru AGERPRES, că trimiterea sa în judecată de către procurorii DIICOT în dosarul "Veranda" nu este "o surpriză foarte mare",...
Declarațiile preotului Nicolae Tănase sunt ”o invitație la viol”. Ministra Justiției intervine
Ministra Justiţiei, Alina Gorghiu a spus, referitor la afirmaţiile preotului Nicolae Tănase de la Valea Plopului potrivit cărora fetele care sunt agresate sexual ar trebui să intre la...
#Sorana Carstea eliminata Wimbledon, #LIVE meci Sorana Carstea Wimbledon , #Wimbledon