20764 citiri

Sorana Carstea a fost eliminata in primul tur de la Wimbledon.

Sportiva noastra a pierdut in fata cehoaicei Petra Kvitova, scor 0-6, 4-6.

Fosta campioana de la Wimbledon a avut o prestatie solida si nu i-a dat practic nicio sansa jucatoarei din Targoviste.

"Sori" a inceput modest meciul si a cedat primul set in doar un sfert de ora. In al doilea set a jucat ceva mai bine, dar chiar si asa a fost eliminata.

Sorana va ramane totodata si cu un cec in valoare de 30 de mii de lire sterline dupa parcursul de la Wimbledon.

Sorana Carstea - Petra Kvitova 0-6, 4-5

20:06 - Sorana pierde si setul secund si este eliminata.

19:48 - Kvitova face break si are 3-2.

19:41 - Sorana joaca mult mai bine si conduce cu 2-1.

19:35 - Sorana castiga primul ei game din acest meci pe propriul serviciu, la inceputul setului secund.

19:27 - Sorana pierde primul set la zero in doar un sfert de ora!

19:25 - Al treilea break pentru Kvitova, care conduce cu 5-0.

19:19 - Kvitova mai face un break si are 3-0.

19:15 - Kvitova incepe cu un break.

19:12 - A inceput meciul cu Sorana la serviciu!

18:50 - S-a oprit ploaia, meciul va incepe in cateva minute!

18:20 - S-au amanat mai multe meciuri, dar confruntarea Soranei a ramas pe tablou si sunt sperante ca se va juca miercuri.

17:50 - Noi vesti proaste de la organizatori, care au transmis ca nu se va juca mai devreme de ora 18:30.

16:50 - Organizatorii au anuntat ca niciun joc nu va incepe mai devreme de ora 17:30 (ora Romaniei).

14:30 - Se reia intalnirea dintre Dodig si Berdych.

13:30 - La Londra ploua, iar debutul meciurilor este amanat pana la ora 14:15.

INFO: Meciul este programat pe terenul numarul 18 si ar trebui sa inceapa in jurul orei 14:00. De la 13:30, pe iarba vor juca Tomas Berdych si Ivan Dodig, care isi vor relua disputa intrerupta marti la scorul de 7-6 (5), 5-7, 6-1, 4-1.

INFO: Sorana si Petra s-au intalnit de sase ori pana acum in circuitul feminin, cehoaica avand patru victorii.

INFO: Daca romanca se afla pe locul 85 in clasamentul WTA, fosta dubla campioana de la Wimbledon ocupa locul 10 in ierarhia mondiala.

Președintele PMP: Declinul PSD-PNL a început cu "decizia ridicolă de a-şi anunţa înfrângerea în Bucureşti” înainte de începerea campaniei
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, consideră că decizia coaliţiei PSD-PNL de a avea candidaţi separaţi la Primăria Capitalei reprezintă începutul „marii prăbuşiri a partidului unic”,...
Ludovic Orban: „O veste bună în acest spectacol grotesc al comasaţilor: Nicuşor Dan va câştiga un nou mandat la Primăria Capitalei”
Ludovic Orban, preşedintele Forţa Dreptei, afirmă, după decizia coaliţiei de a-l retrage pe medicul Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei, că se vede totuşi şi o veste...