Sorana Cirstea, meci fabulos facut la Wimbledon! Romanca a castigat dramatic partida cu Azarenka si s-a calificat in turul trei

Joi, 01 Iulie 2021, ora 21:32
15582 citiri
Sorana Cirstea. Foto: Instagram / soranacirstea

Sorana Cirstea a luptat fantastic si s-a calificat in turul trei la Wimbledon, dupa o victorie mare in fata Victoriei Azarenka, 7-6, 3-6, 6-4!

Romanca a inceput meciul si a castigat primul set in tie break.

In setul secund, sportiva noastra nu a tinut pasul cu Azarenka si a cedat usor, 6-3.

In decisiv, Sorana a inceput greu meciul, pierzand primele doua game-uri insa si-a revenit si a castigat trei game-uri la rand, castigand setul cu 6-4.

Sorana face rebreak si duce primul set in tie break, 6-6

Sorana castiga dramatic primul set in tie break, 6-7 (5-7)

Setul doi

Azarenka incepe cu un game setul secund, 1-0

Azarenka conduce cu 3-1 si serveste pentru 4-1

Azarenka face 4-1

Azarenka face 5-2

Sorana isi face serviciul, 5-3

Azarenka isi face serviciul si castiga setul doi cu 6-3. Vom avea set decisiv.

Sorana face rebreak si castiga setul si meciul, 4-6

Campioana de la Wimbledon, într-o situație neplăcută: ”S-a mutat cu pisica!”
Campioana en-titre de la Wimbledon, tenismena Marketa Vondrousova din Cehia, trece prin momente dificile în viața personală. După ce a atins apogeul carierei în iunie 2023, prin victoria de...
Adversară surpriză pentru Sorana Cîrstea la WTA Madrid. Cu cine va debuta românca
Turneul WTA 1000 de la Madrid a programat astăzi primele meciuri de pe tabloul principal feminin, care au stabilit adversara Soranei Cîrstea în turul al doilea. Cap de serie 27, Sorana...