Noul clasament WTA: Simona Halep ramane pe locul 2, Sorana Cirstea revine in Top 100

Luni, 15 Aprilie 2019, ora 09:39
5589 citiri

WTA a dat publicitatii, luni, noul clasament al tenisului feminin, unul fara modificari la varf.

Simona Halep ramane pe pozitia a doua, in spatele liderului Naomi Osaka, ea avand sansa de a o depasi pe nipona in debutul sezonului de zgura, suprafata preferata a romancei.

Performera saptamanii este Sorana Cirstea, aceasta reusind sa revina in Top 100 WTA. Accederea in turul secund la Lugano a fost suficient pentru ca targovisteanca sa faca un salt de patru pozitii, ajungand acum pe locul 99.

Si Miki Buzarnescu a reusit sa urce, insa doar o pozitie, si se afla in prezent pe locul 30.

Irina Begu, a patra romanca din elita tenisului feminin a coborat usor si a ajuns pe pozitia 83 in aceasta saptamana.

In ceea ce priveste clasamentul la varf, singura modificare este rocada dintre Julia Goerges si Elise Mertens pe pozitiile 17 si 18.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Simona Halep clasament WTA, #Simona Halep WTA top, #Sorama Cirstea WTA clasament, #romance clasament WTA 2019 , #WTA