Victorie pentru Sorana Cirstea la Strasbourg. Romanca a batut-o greu pe Venus Williams

Luni, 24 Mai 2021, ora 21:30
9155 citiri

Sorana Cirstea a batut-o in trei seturi pe Venus Wiliams, 6-1, 2-6, 6-1, in turul 1 al turneului de la Strasbourg.

La 40 de ani, Venus s-a miscat greoi in primul set, cand i l-a cedat romancei usor, insa si-a revenit in setul secund.

Americanca a castigat cu 6-2 si a trimis meciul in decisiv.

In setul 3, Sorana a jucat mai bine si a castigat cu 6-1.

In turul urmator, Cirstea o va intalni pe chinezoaica Shuai Zhang.

Sorana face 4-1

Cirstea face break, 5-1, si va servi pentru meci.

Sorana castiga meciul, 6-1 in decisiv.

Tenismena Sorana Cîrstea (31 de ani, locul 40 WTA) a evoluat joi în optimile de finală ale turneului de la Portoroz (Slovenia), împotriva jucătoarei Tereza Martincova (Cehia), locul 61...
De ce nu va participa Sorana Cîrstea la cununia Simonei Halep. Ce jucătoare sunt invitate
Sorana Cîrstea și Simona Halep nu au fost niciodată cele mai bune prietene. în ultimul timp însă cele două jucătoare s-au mai apropiat, liantul de legătură fiind Ion Țiriac. Simona...