Cartu debuteaza cu o victorie pe banca Pandurilor

Duminica, 28 Septembrie 2008, ora 18:49
837 citiri

Sorin Cartu a debutat cu o victorie pe banca celor de la Pandurii Targu Jiu, castigand, scor 1-0, meciul cu Gloria Buzau din etapa a IX-a a Ligii I.

Debutul partidei a fost un adevarat dezastru pentru buzoieni. Pandurii au deschis scorul in minutul 14 prin Alexandru Piturca, iar sase minute Lima de la Buzau a vazut cartonasul rosu pentru un gest nesportiv.

Pana la finalul meciului atacurile Buzaului au fost firave, Razvan Stanca retinand fara probleme suturile slabe ale gruparii din Crang. In plus, pe contraatac Cardozo si Piturca puteau majora diferenta.

Pandurii s-a impus in cele din urma cu 1-0 si a obtinut trei puncte foarte importante in lupta pentru evitarea retrogradarii. Gruparea patronata de Marin Condescu a ajuns la 8 puncte si a urcat pe locul 13, in timp ce Buzaul ramane pe 17, cu un singur punct.

Etapa viitoare Pandurii va primi replica Rapidului pe teren propriu, iar Buzaul va avea un nou meci de foc, cu Gaz Metan Medias in deplasare.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...