Cartu: De fiecare cand sunt eliminat castigam

Vineri, 21 Noiembrie 2008, ora 19:48
1000 citiri

Tehnicianul Pandurilor, Sorin Cartu, se arata multumit de victoria echipei sale dar critica maniera in care a arbitrat centralul Hategan.

"In minutul cand m-a dat afara am fost sigur ca vom castiga, pentru ca asa se intampla mereu. Au fost doua reprize diferite, una pe care am controlat-o si alta in care am fost ezitanti. Am avut doua situatii in care puteam sa ne desprindem, dar nu am facut-o.

Am avut un penalty si o eliminare la faultul lui Stancioiu asupra lui Ghindeanu. Asta a condus la tensiunea din final. Cred ca sunt si concertate aceste maniere de a conduce partidele.

Am facut 20 de puncte, asta e important, dar as vrea sa am si eu in deplasare parte de arbitrajele pe care le au echipele importante. Am jucat bine, iar in ziua cand vom reusi sa legam doua reprize bune, putem spera la mai mult. Arbitrii nu fac parte din spectacol, ci munca e a jucatorilor si a antrenorilor", a spus Cartu.

Pandurii Targu Jiu a invins, intr-un meci disputat vineri, pe CFR Cluj, cu scorul de 2-1.

REPER ar vrea candidați comuni cu Alianța Dreapta Unită, la Capitală: "Luăm cu toții decizia matură de a ne așeza cât mai repede la masă"
REPER, partidul condus de fostul premier Dacian Cioloș, anunță că a trimis o invitație la dialog colegilor de la USR, PMP și Forța Dreptei, filialele din București, în vederea găsirii...
George Simion anunță alianțe electorale cu noi formațiuni politice anti-sistem. „Suntem în plină lovitură de stat”
Preşedintele Alianţei pentru Unirea Românilor, George Simion, a declarat joi, 28 martie, la Bistriţa, că a avut consfătuiri cu 30 de formaţiuni politice neparlamentare, cu care ar urma să...