Amical: Germania - Belarus (2 - 2)

Miercuri, 28 Mai 2008, ora 07:20
1273 citiri

Reprezentativa nationala a Germaniei a sustinut marti seara primul meci de pregatire dintre cele doua programate inainte de turneul final al Campionatului European, cu Belarus.

In fata a 47.000 de spectatori, germanii nu au reusit sa se impuna in fata mai slabei reprezentative a Belarusului, iar partida s-a incheiat la egalitate, cu scorul de 2-2.

Scorul a fost deschis rapid, de Klose, in minutul 10, dupa o pasa venita de la Podolski, iar diferenta a fost majorata in minutul 20, prin autogolul lui Koritko, care a deviat balonul dupa o centrare a lui Odonkor.

Golurile belorusilor au fost inscrise de Buliga, in minutele 60 si 88, dupa cateva erori destul de grave ale fundasilor centrali germani.

Germania: Lehmann - Lahm, Mertesacker, Metzelder, Hitzelsperger - Odonkor (78 Fritz), Frings (67 Trochowski), Ballack (46 Jones), Schweinsteiger (46 Marin)- Podolski (54 Helmes), Klose (54 Neuville)

Belarus: Hamutovski - Koritko, Filipenko, Lentevici, Omelianciuk - A.Hleb, Kultci, Putsilo (73 Pavlov), Romascenko (46 Sitko) - V.Hleb (54 Rodionov), Buliga (90 Kornilenko).

Quarterly Report - Editia 4

Germania intenționează să predea Ucrainei al treilea sistem de apărare aeriană Patriot
Germania intenționează să transfere cel de-al treilea sistem de apărare antiaeriană Patriot în Ucraina, a anunțat de secretarul general al NATO, Jens Stoltenberg. El a mulțumit, de...
Liderii europeni trebuie să adopte o poziție mai dură față de SUA și China, arată o analiză Financial Times
Când Xi Jinping a venit la Paris pentru o vizită bilaterală în urmă cu cinci ani, Emmanuel Macron i-a invitat pe Angela Merkel, pe atunci cancelar german, și pe Jean-Claude Juncker, pe atunci...