Cernat, doua goluri pentru Hajduk Split

Sambata, 22 Martie 2008, ora 18:54
982 citiri

Echipa la care evolueaza mijlocasul ofensiv roman, Florin Cernat, a facut recital in meciul cu Inter Zapresic din ultima etapa a campionatului croat, castigand cu 7-2.

Cernat a reusit sa puncteze de doua ori in poarta rivalilor, deschizand scorul in minutul 7 si inscriind din nou pentru 4-0 in minutul 28 al intalnirii.

Scorul la pauza a fost de 4-1 dar pana la final gazdele s-au impus cu un scor impresionant, 7-2.

Florin Cernat, transferat in sezonul 2006-2007 de la Dinamo Kiev la Hajduk Split, a fost singurul jucator de pe teren care a marcat mai mult de un gol.

Cine e fostul rapidist care a învins liderul campionatului din Israel
Fotbalistul român Antonio Sefer a marcat golul prin care Hapoel Beer Sheva a învins-o pe Maccabi Tel Aviv cu scorul de 1-0, luni, pe teren propriu, într-o partidă din etapa a 29-a a...
Miza alegerilor parlamentare din Croația include susținerea Ucrainei. Ce impact ar avea o victorie a populismului
Un premier pro-european și un președinte populist se înfruntă pentru controlul parlamentului la alegerile din Croația de miercuri, 17 aprilie. Rezultatul de la urne va influența puternic...
#florin, #cernat, #gol, #croatia, #campionat, #hajduk, #split, #rezultat, #ultima, #etapa , #box