Condusa cu 17-0 la pauza, Romania U21 a castigat CE de rugby

Sambata, 09 Mai 2009, ora 22:00

Selectionata U21 de rugby a Romaniei a castigat Campionatul European de la Madrid, dupa ce a invins Georgia, scor 27-20.

"Stejareii" au avut parte de o revenire incredibila si au reusit sa se impuna in finala dupa ce au fost condusi la pauza cu 17-0 si cu 20-5 in repriza secunda. Selectionata Romaniei a revenit miraculos pe parcursul reprizei secunde si au marcat 4 eseuri pentru a se impune in cele din urma cu 27-20.

Oricare victorie e binevenita

Asa da victorie! Frumoasa revenire! Se va transmite inregistrarea meciului la tv? In loc de "unHappy hour(sau cum io mai spune), Abces direct, Nora pentru... , Povestiri neAdevarate, Trazniti din Ilfov ...etc" mai bine un meci(chiar si de rugby) muncit. De ce? Pai pina si Barcelona cind bate o echipa din a IV liga spaniola in meci de Cupa Spaniei se bucura sincer.

felicitari!!

Felicitari tuturor care au pus umaul la acest rezultat! Rusine presei ca nu relateaza mai pe larg si despre acest sport care e destul de practicat si la noi in tara.

bravo lor...un exemplu de barbatie

Felicitari acelor baieti adevarati care au aratat o adevarata atitudine de campion. Doresc din tot sufletul sa isi mentina acest nivel cat mai mult. Doresc din tot sufletul ca presa romaneasca sa transmita mai mult despre aceste exemple de constiinta, spirit de campion si barbatie.