Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga I: "U" Cluj - Farul Constanta 1-2

Sambata, 26 Aprilie 2008, ora 17:53
1096 citiri

Universitea Cluj, deja retrogradata, a primit sambata vizita constantenilor de la Farul. Ardelenii au deschis scorul prin atacantul cotat la 1 milion de euro, Dorin Goga, in minutul 21. Pentru Farul a egalat Marius Nae, in minutul 27. Sutul acestuia din lovitura libera a fost deviat de zid, portarul Merlier neavand nici o vina. Dobrogenii au reusit sa marcheze pentru 1-2 in minutul 60, cand Bacila a sutat sec din interiorul careului.

Echipele folosite de cei 2 tehnicieni:

"U" Cluj: 33. Merlier, 7. S. Radoi, 27. Bilica, 4. Astorga, 14. Dancia, 22. Bundea (Budeanu), 21. Edvan, 27. Bayano, 19. G. Coman, 10. Goga, 15. Bad (Raducanu)

Farul: 1. Curca, 2. Farmache, 16. Pacuraru, 5. Schiopu, 20. Florea, 21. Bacila, 19. Teekloh (Gheara), 13. Liviu Mihai II, 25. Nae, 10. Gerlem (Fatay), 28. Gosic (Chico)

Meciul a fost arbitrat de Kovacs Istvan (Carei), ajutat de Iliescu Mihai (Craiova) si Tripa Claudiu (Arad). Arbitru de rezerva a fost Stefanuti Claudiu (Bistrita)

Răducioiu a găsit atacant pentru națională. Joacă exact stilul său
Louis Munteanu, atacantul împrumutat de Fiorentina la Farul Constanța, este dorit de granzii campionatului FCSB și Rapid. Totuși, acesta și-ar dori să-și continue cariera la un club din...
Clipe de panică la meciul Oțelul - U Cluj: ”M-am speriat, am văzut mult sânge acolo”
Echipa Oţelul Galaţi a învins duminică, pe teren propriu, scor 1-0, gruparea Universitatea Cluj, în etapa a cincea din play-out-ul Superligii. Într-o repriză în care ambele formaţii au...