Sorin Paraschiv inscrie pentru Rimini

Duminica, 25 Mai 2008, ora 19:41
711 citiri

Mijlocasul roman Sorin Paraschiv a marcat duminica pentru Rimini in Serie B impotriva echipei Albinoleffe, intr-un joc castigat de echipa fostului stelist cu 4-0.

Paraschiv a marcat in minutul 76 golul cu numarul trei al formatiei sale, dupa ce Giuseppe Greco, in minutul 17, si Sandro Porchia, in minutul 42, isi trecusera si ei numele pe lista marcatorilor pentru Rimini. Ultimul gol al partidei a fost marcat de Emilio Benito Docente in minutul 90.

Din pacate Rimini, a ramas la 5 puncte in spatele Bresciei si a Pisei, ultimele doua echipe care au prins play-off-ul pentru promovarea in Serie A. Tot in penultima etapa din divizia B, romanul Bogdan Patrascu a fost integralist la Piacenza in partida jucata in deplasare cu Cesena (2-2).

Piacenza e deja salvata, in timp ce Chievo Verona si-a asigurat matematic deja revenirea in Serie A, dupa remiza (1-1) cu Grosseto, iar Bologna asteapta pina in ultima etapa, in duelul cu Lecce, pentru al doilea loc direct promovabil.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...