Spania a castigat Campionatul European UNDER 17

Vineri, 16 Mai 2008, ora 21:44
1121 citiri

Spania a castigat vineri, finala turneului final al Campionatului European UNDER 17, invingand reprezentativa Frantei, scor 4-0. Ibericii devin astfel prima echipa care reuseste sa-si pastreze trofeul cucerit la editia precedenta.

Omul meciului a fost, fara indoiala, jucatorul lui Atletico Madrid, Keko, care a impresionat pe toata lumea. Multi specialisti au vazut evolutia lui Keko din finala de vineri peste cea a lui Bojan Krkic, din finala editiei precedente.Golurile au fost marcate de Keko, in minutul 31, Sergi, in minutul 46, Thiago, din penalty in minutul 63 si Manu, care a incheiat recitalul spaniolilor in minutul 69.

Pentru antrenorul Juan Santisteban este al saselea trofeu la acest nivel, presa din Spania spunand ca este si ultimul, reputatul tehnician urmand a se retrage in curand.

Armele inovatoare ale industriei franceze de apărare care vor fi testate în Ucraina
Noile arme ale industriei franceze de apărare, mai ales cele anti-dronă, vor fi testate în timpul operațiunilor de apărare din Ucraina. Forțele Armate ale Ucrainei ar putea avea nevoie de...
Rezultat uimitor în derby-ul românilor din Spania. Ce-au făcut Ianis Hagi și Horațiu Moldovan
Echipa spaniolă Alaves a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea Atletico Madrid, în etapa a 32-a din La Liga. Istoria partidei de pe Mendizorroza s-a scris în minutul...