Catalina Ponor castiga medalia de argint la Cupa Mondiala de la Doha

Sambata, 25 Martie 2017, ora 17:12
33700 citiri

Catalina Ponor a castigat medalia de argint in finala la barna la Cupa Mondiala de la Doha.

Sportiva noastra a primit nota 13,900 si a urcat pe treapta a doua a podiumului. Aurul a fost castigat de chinezoaica Tingting Liu (14,466), iar bronzul de compatrioata ei, Huan Luo (13,700).

Catalina a concurat si la sol, insa a ratat exercitiul in calificari si a terminat pe locul 11.

Aceasta medalie vine insa dupa ce in urma cu o saptamana, la Cupa Mondiala de la Baku, Catalina Ponor a obtinut aur la sol si barna.

Tot sambata, in finala masculina de la sarituri, Marian Dragulescu s-a clasat pe locul 8, ultimul (13,983).

Sportivii nostri sunt in pregatiri pentru Campionatele Europene de la Cluj, ce vor avea loc intre 19 si 23 aprilie.

C.S.

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....