Catalina Ponor si Marian Dragulescu, medalii de aur la Cupa Mondiala din Ungaria

Duminica, 10 Septembrie 2017, ora 18:46
64149 citiri

Catalina Ponor si Marian Dragulescu au obtinut medalii de aur si argint in cadrul Cupei Mondiale de gimnastica artistica, o competitie ce s-a desfasurat in aceste zile la Szombathely, in Ungaria.

Ponor a intrat duminica in concurs prima data in finala probei de la sol, acolo unde a obtinut medalia de argint. Si aceasta chiar daca a obtinut aceeasi nota cu prima clasata, sportiva din Canada, Brooklyn Moors, nota 13.566.

Locul 3 a fost obtinut de Amy Tinkler din Marea Britanie, care a fost notata cu 13.500.

Diferenta in acordarea medaliilor s-a facut la nota de dificultate, care a fost superioara in cazul canadiencei.

La barna in schimb, Ponor a castigat medalia de aur cu nota de 13.933.

Marian Dragulescu, sportivul de la Steaua care sambata, cucerise medalia de argint la sol, a cucerit duminica aurul in proba sa favorita, la sarituri.

Cu o medie de 14.783, Dragulescu a fost primul si s-a declarat multumit pentru aceasta pregatire in vederea Campionatelor Mondiale de la Montreal, 2-8 octombrie.

Urmatoarea etapa de Cupa Mondiala va avea loc la Paris, unde o vom avea ca reprezentanta pe Larisa Iordache.

Marcel Ciolacu închide subiectul programului magazinelor în weekend. „Nu este oportun”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că semnalele primite din rândul societăţii arată clar că nu este oportun ca magazinele să fie închise în weekend. "În...
Conspirația „George Soroș”, din nou în România, în plin an electoral. Reacția nervoasă a lui Cioloș, întrebat dacă miliardarul se află în spatele partidului său
Europarlamentarul REPER Dacian Cioloş a declarat la Iaşi, după ce a fost întrebat de un bărbat dacă în spatele partidului din care face parte se află George Soros, că nu s-a întâlnit...
#Ponor si Dragulescu medalii de aur, #Ponor aur Cupa Mondiala Ungaria, #Ponor Dragulescu medalii dupa medalii , #gimnastica