Romania s-a distrat cu Noua Zeelanda, la Campionatul Mondial de hochei

Miercuri, 14 Aprilie 2010, ora 20:54
1050 citiri

Romania a invins fara probleme Noua Zeelanda, scor 14-1, la Campionatul Mondial de hochei pe gheata, Divizia a II-a, Grupa B, ce se disputa in locatilatea Narva din Estonia.

Dupa o prima repriza mai putin reusita, in care au marcat doua doua goluri, "tricolorii" s-au dezlantuit in actul secund, atunci cand au marcat de 8 ori. Tot in partea secunda au inscris si adversarii, prin Brett Speirs.

Romanii au mai punctat de alte 4 ori in ultima repriza si au stabilit scorul final, 14-1.

"Tricolorii" se vor lupta pentru promovarea in al doilea esalon valoric vineri, cand vor intalni chiar gazdele turneului, Estonia.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...