CSM Oradea, in "sferturile" Cupei LEN la polo

Luni, 20 Decembrie 2010, ora 17:02
555 citiri

Poloistii de la CSM Digi Oradea au reusit o calificare senzationala in sferturile de finala ale Cupei LEN, eliminand echipa italiana Rari Nantes Florentia.

Invinsi in mansa tur cu 11-7, poloistii oradeni au remontat acest handicap, impunandu-se in retur cu 10-5.

CSM a refacut handicapul de 4 goluri inca de la inceputul reprizei a treia, scor 5-1, dupa care Florentia a revenit puternic, reducand ecartul la 3-5.

Desprinderea decisiva s-a produs la jumatatea ultimului sfert, cand CSM conducea cu 9-4. Cele doua echipe au mai inscris cate un gol, victoria cu 10-5 calificandu-i pe romani in sferturile de finala ale Cupei LEN, a doua competitie din polo-ul european.

Pentru CSM au punctat Monostori (4), Kadar, Cretu, Kincses, Chioveanu, Deaconu si Samoila, in timp ce internationalul roman Cosmin Radu a marcat unul dintre golurile celor de la Florentia.

Mesajul lui Nicușor Dan pentru Gabriela Firea: ”Nu ar mai trebui să deschidă gura, darămite să vrea să mai fie primar”
Intrarea Gabrielei Firea în cursa pentru Primăria Capitalei nu-l afectează pe actualul edil. Nicuşor Dan a declarat marţi, 23 aprilie, că lupta se va da între el şi Cristian Popescu...
Lovitură puternică pentru Piedone. Cât de multe voturi poate pierde după ce PSD a aruncat-o în cursa pentru Primăria Capitalei pe Firea
PSD și PNL au renunțat să-l mai susțină pe medicul Cătălin Cîrstoiu la alegerile pentru Primăria Capitalei. Cele două mari partide i-au aruncat în luptă Gabriela Firea (PSD) și pe...