Polo: Romania, invinsa de Croatia

Miercuri, 01 Septembrie 2010, ora 22:38
1017 citiri

Romania a pierdut cea de-a treia partida disputata la Campionatul European de polo pe apa, scor 7-13 cu Croatia, tara gazda.

"Tricolorii" au inceput bine meciul si conduceau dupa prima repriza cu scorul de 4-3. A urmat insa o cadere incepand cu repriza a doua, croatii marcand de 10 ori iar sportivii nostri de numai 3 ori.

In ciuda acestei infrangeri, Romania are in continuare sanse de calificare in faza sferturilor de finala. "Tricolorii" mai au nevoie de o victorie in ultimele doua intalniri, cu Italia si Muntenegru.

6. Turcia 0p

Castigatoarele celor doua grupe se califica direct in semifinale, in timp ce ocupantele locurilor 2 si 3 se vor duela in sferturi.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...