Romania, invinsa de SUA intr-un meci cu grave erori de arbitraj

Vineri, 30 Iulie 2010, ora 18:43
2088 citiri

Nationala de Polo a Romaniei a fost invinsa in sferturile Cupei Mondiale de SUA, scor 12-14, intr-o partida plina de erori grave de arbitraj.

Elevii lui Kovacs au inceput bine partida, fiind la egalitate cu americanii, scor 9-9, inaintea ultimului sfert.

In ultima parte, arbitrii au facut praf partida, "tricolorii" fiind nevoiti sa joace in majoritatea timpului in inferioritate numerica.

La un pas sa isi introduca in bazin si cel de-al doilea portar din cauza numarului exagerat de eliminari, Romania a pierdut partida cu scorul de 12-14.

Fostul selectioner, Vlad Hagiu, s-a declarat indignat de maniera de arbitraj.

"In toata cariera mea m-am ferit sa comentez arbitrajul, dar chiar nu-mi dau seama ce au vrut arbitrii de la acest meci! De sapte ani sint antrenor si nu am mai vazut asa ceva!", a spus Hagiu, potrivit Gazetei Sporturilor.

"Tricolorii" au ratat astfel calificarea directa la Campionatul Mondial din 2011 si au nevoie de o clasare pe locul 5 pentru a prinde ultimul bilet.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...