Romania s-a batut singura in primul meci de la Campionatul Mondial de polo

Luni, 18 Iulie 2011, ora 08:49
2186 citiri

Nationala de polo pe apa a Romaniei a pierdut pe mana ei primul meci din Grupa B de la Campionatele Mondiale din Shanghai, "tricolorii" fiind invinsi de Australia cu scorul de 9-8.

Romanii au avut un debut de partida excelent, avand un avantaj de un gol, dupa primul sfert, dublat insa pana la pauza, cand nationala noastra conducea cu scorul de 4-2.

Si partea secunda a inceput bine, "tricolorii" ajungand, in minutul 19, sa aiba si 3 goluri in fata adversarilor, diferenta fiind repetata si in minutul 24.

In ultimele minute insa a venit dezastrul pentru noi, australienii reusind sa revina pe tabela cu 3 goluri consecutive si sa egaleze scorul la 7. Cosmin Radu ne-a readus in avantaj, insa in ultimele doua minute Romania a primit doua goluri si a trebuit sa se recunoasca invinsa.

Pentru nationala noastra urmeaza alte doua meciuri in Grupa B de la Mondiale, cu Serbia, miercuri, si impotriva Chinei, vineri. Pentru a se califica in fazele eliminatorii, Romania trebuie sa ocupe unul din primele 3 locuri in clasamentul grupei.

Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
#Romania invinsa Australia polo apa, #Romania Campionate Mondiale polo apa, #nationala Romania polo apa , #polo