Cea mai sexy atletă a dat lovitura în modelling. Fotbaliștii Borussiei Dortmund s-au antrenat cu ea! FOTO

Marti, 28 Septembrie 2021, ora 14:26
5143 citiri
Alica Schmidt

Atleta germană Alica Schmidt (22 de ani) e un nume consacrat în lumea sportului, însă tânăra face furori și cu prezența fizică, ea având ocazia să defileze la Săptămâna Modei de la Milano alături de fotomodele cu renume.

Recent, Alica Schmidt a făcut deplasarea la Olimpiada de la Tokyo, însă a fost exclusă în ultima clipă din echipa Germaniei în proba de ștafetă 4x400 de metri.

Senzuala Alica a fost invitată acum să-și etaleze calitățile de manechin pentru cunoscutul brand Boss, într-o companie selectă, în frunte cu rusoaica Irina Shayk, fosta iubită a lui Cristiano Ronaldo.

Anul trecut, Alica Schmidt a ajuns în centrul atenției după ce a fost chemată în cantonamentul echipei germane de fotbal Borussia Dortmund, unde le-a împărtășit jucătorilor câteva exerciții de fitness.

Meci fabulos la Dortmund. Borussia câștigă după ce Atletico a egalat iar rivalul lui Horațiu Moldovan a încasat 4 goluri
Borussia Dortmund a început excelent meciul de acasă cu Atletico Madrid în sferturile de finală ale Champions League. Învinși în Spania cu 2-1, germanii au atacat din primul minut....
Noua comoară energetică din inima Europei. Investiția care schimbă jocul și dă o lovitură neașteptată Chinei
Producția de „aur alb” a început la zăcământul care poate alimenta 500.000 de mașini electrice în fiecare an. Apar vești bune pentru industria energetică din Europa, deoarece...