Tomis Constanta, victorie in Liga Campionilor

Vineri, 21 Noiembrie 2014, ora 15:13
1614 citiri

Tomis Constanta a obtinut a doua victorie consecutiva in grupa A in Liga Campionilor la volei si are mari sanse de a obtine o calificare istorica intre primele 12 echipe ale Europei.

In etapa a treia, campioana Romaniei s-a impus acasa, scor 3:0 (25-19, 25-22, 25-18), in fata echipei elvetiene Dragons Lugano.

Voleibalistii antrenati de Martin Stoev i-au depasit clar in primul set pe oaspeti cu 25-19. In actul secund, sportivii de la malul marii au trecut prin ceva emotii dar au castigat la 22, pentru ca setul trei sa fie un galop de sanatate pentru gazde care au castigat cu 25-18.

Formatia constanteana este lider al clasamentului cu cinci puncte, la egalitate cu echipa belgiana Knack Roeselare. Piacenza din Italia si Lugano din Elvetia ocupa locurile urmatoare in grupa cu cate doua puncte

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...