Drăguș putea să fie omul zilei în Belgia! Românul a marcat două goluri pentru Standard Liege, dar VAR i-a stricat bucuria. Dramatism total în final VIDEO

Duminica, 17 Octombrie 2021, ora 02:32
2510 citiri

Fotbalistul echipei Standard Liege, Denis Drăguş, a înscris un gol în meciul terminat la egalitate, sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-2, în faţa formaţiei OH Leuven, în etapa a XI-a a campionatului Belgiei.

Drăguş a marcat golul de 2-0, în minutul 51. Primul gol a fost înscris de Tapsoba ’39.

Două minute mai târziu, fotbalistul român a marcat din nou, dar golul său a fost anulat de VAR pe motiv de VAR după 7 minute de analiză a fazei.

Pentru Leuven au marcat Mercier ‘90+6 şi Kaba ‘90+10.

Denis Drăguş a jucat până în minutul 67.

Standard Liege ocupă locul 11 în clasament, cu 14 puncte, iar Leuven este pe 16, cu 10 puncte.

Deputată USR: ”Din banii pentru pensiile speciale ale primarilor ar avea o masă caldă la şcoală aproape 850.000 de elevi”
Deputaţii USR au votat marţi pentru continuarea Programului-pilot „Masă caldă în şcoli”, argumentând însă pentru necesitatea extinderii programului, aşa cum a fost asumat, de altfel,...
AUR a anunţat depunerea unei plângeri penale în legătură cu testarea COVID a elevilor
Senatorul AUR Rodica Boancă a anunţat că a depus o plângere penală "pentru zădărnicirea combaterii bolilor" în legătură cu procedura de administrare a testelor rapide antigen non-invazive...