Drăguș putea să fie omul zilei în Belgia! Românul a marcat două goluri pentru Standard Liege, dar VAR i-a stricat bucuria. Dramatism total în final VIDEO

Duminica, 17 Octombrie 2021, ora 02:32
2683 citiri
Denis Drăguș

Fotbalistul echipei Standard Liege, Denis Drăguş, a înscris un gol în meciul terminat la egalitate, sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-2, în faţa formaţiei OH Leuven, în etapa a XI-a a campionatului Belgiei.

Drăguş a marcat golul de 2-0, în minutul 51. Primul gol a fost înscris de Tapsoba ’39.

Două minute mai târziu, fotbalistul român a marcat din nou, dar golul său a fost anulat de VAR pe motiv de VAR după 7 minute de analiză a fazei.

Pentru Leuven au marcat Mercier ‘90+6 şi Kaba ‘90+10.

Denis Drăguş a jucat până în minutul 67.

Standard Liege ocupă locul 11 în clasament, cu 14 puncte, iar Leuven este pe 16, cu 10 puncte.

USR a transmis marți, 6 decembrie, că mai sunt 25 de zile până când guvernul trebuie să abroge pensiile speciale, deoarece în caz contrar riscă să rateze un jalon din PNRR. Totodată,...
Iohannis, despre șansele României la Schengen: „Încă se discută şi se negociază” VIDEO
Preşedintele Klaus Iohannis a declarat marți, 6 decembrie, despre şansele României de a adera la Schengen, că încă sunt discuţii şi negocieri în această privinţă. „Încă se...