Drăguș putea să fie omul zilei în Belgia! Românul a marcat două goluri pentru Standard Liege, dar VAR i-a stricat bucuria. Dramatism total în final VIDEO

Duminica, 17 Octombrie 2021, ora 02:32
2721 citiri
Denis Drăguș

Fotbalistul echipei Standard Liege, Denis Drăguş, a înscris un gol în meciul terminat la egalitate, sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-2, în faţa formaţiei OH Leuven, în etapa a XI-a a campionatului Belgiei.

Drăguş a marcat golul de 2-0, în minutul 51. Primul gol a fost înscris de Tapsoba ’39.

Două minute mai târziu, fotbalistul român a marcat din nou, dar golul său a fost anulat de VAR pe motiv de VAR după 7 minute de analiză a fazei.

Pentru Leuven au marcat Mercier ‘90+6 şi Kaba ‘90+10.

Denis Drăguş a jucat până în minutul 67.

Standard Liege ocupă locul 11 în clasament, cu 14 puncte, iar Leuven este pe 16, cu 10 puncte.

Denis Drăguș are Turcia la picioare. Ce ofertă i-a făcut unul din granzii campionatului
Denis Drăguș a avut un sezon de excepție la Gaziantep, sub comanda lui Șumudică, ceea ce i-a determinat pe conducătorii mai multor cluburi turcești să-l pună pe lista de transferuri....
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
#Denis Dragus, #Denis Dragus Standard Liege, #Denis Dragus transfer Belgia , #campionatul Belgiei